şükela:  tümü | bugün
 • destekleriniz sayesinde tamamlanmis kampanyadir :)
  hesap bloklandi ve artik gonderilen meblagalar kabul edilmeyecek. sonsuz tesekkurler.

  baba barış kurşun'un teşekkür mesajı: (bkz: #52778732)

  !!--önemli--!!
  kampanya başlığının sol frame'e düşüp kafa karıştırmaması için gülcemizin tedavi sürecini gülce kurşun başlığından paylaşacağız.
  ---------------------------------------

  toplanan güncel miktar: 150.000
  kalan: insanlık
  kalan: sevgi
  kalan: direniş

  sizi seviyorum, cok tesekkurler. cok cok cok tesekkurler. aklima baska bir sey gelmiyor, sizi seviyorum.

  (30 haziran - 12.35)

  ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

  serebral palsi yani beyin felci dolayısıyla kas kontrol kaybı yaşayan 9 yaşındaki gülce kurşun'un belçika'da gerçekleşecek ameliyatı için gerekli olan 150 bin'in toplanmasını hedefleyen yardım kampanyasıdır. sağ kolunda kontrol kaybı %90larda, ancak şimdi sağ bacağında ilerliyor ve bu durum gülce'nin sürekli düşmesine, kendisini yaralamasına, yürüyememesine sebep oluyor. ameliyat ile sağ bacağındaki kontrol kaybı %85 oranında geri kazandırılacak. her şey 8 aylıkken yaşadığı menenjitin felce yol açmasıyla başladı.

  gülce'yi tanımak isteyenler için (video gitmiş, yenisini bulamadım ama link kalsın ne yapayım): https://www.youtube.com/…3frybxulq&feature=youtu.be

  kampanya tamamen valilik onayı ve denetimine ek olarak, ekşi sözlük'te gülce'ye sahip çıkanlar ile devam ediyor. valilik izin belgeleri ve iç işleri bakanlığı'ndan doğrulama ile ilgili belgeler enrty devamında var.

  daha önce de söylediğim gibi gülce'nin babası iş arkadaşım. genç ve gerçekten çalışkan bir baba, böyle bir dönemde yalnız bırakılmaması gerektiğini düşünüyorum.

  barış kurşun adına
  tc ziraat bankası iban no:
  tr27 0001 0008 3672 2913 9850 02

  ziraat atm'sinden yatırmak isteyenler için: iban no'nun son 16 hanesi banka hesap numarasıdır aynı zamanda. ziraat atm'leri de hesap no istediğinden, son 16 haneyi girebilirsiniz.

  baba barış kurşun ile iletişime geçmek isteyenler için: 0532 172 6654

  kampanya valilik izin belgeleri:
  1) http://imgur.com/qj0fzk9
  2) http://imgur.com/ze20hf7
  3) http://imgur.com/tprty1z

  bakanlık doğrulama sistemi:
  https://www.e-icisleri.gov.tr/…/evrakdogrulama.aspx

  kampanya doğrumalası konusunda cassey jones'un detaylı bir entrysi mevcut: (bkz: #51843316)
  aynı zamanda bu entrysi de detaylı bilgi taşıyor: (bkz: #52565092)

  neler yapabilirsiniz?
  - her şeyden önemlisi bu başlığa mümkün olduğunca entry girebilirsiniz. duyulması için sol framde kalması lazım.
  - bütçenize uygun bir yardım yapabilirsiniz.
  - banka hesabınızdaki küsuratı yollayabilirsiniz.
  - bir sigara parasını ayırabilirsiniz.
  - yardım yapsanız dahi kampanyanın devamlılığı çok önemli. başlığı sosyal medyada ara ara paylaşıp hatırlatmalarda bulunmanız çok önemli. lütfen paylaşın.

  insanlardan yardım istemek garip bir durum. daha önce tanıdığım kimse için maddi yardım talebinde bulunmamıştım. bin bir şüpheyi, soruyu insanın aklına getirir normalde ama tüm kampanya detaylarıyla şeffaf. özel bir çocuk olan gülcemizin aylık tedavi ve bakım masraflarını karşılamak için gerektiğinde 3 işte birden çalışan bir baba söz konusu. fakat ameliyatı karşılaması yine de mümkün değil. bu yüzden son çare olarak kampanya açıldı. güzel yazarların ilgisi sayesinde kampanyanın can damarı haline geldi sözlük. gülce'ye belki de onu tanıyanlardan daha çok sahip çıkan ekşi sözlük'ün manevi değeri çok yüksek.

  bu devir kimse için kolay değil ama elimizdeki ekşi sözlük herhangi bir reklam mecrasından çok daha etkili olabiliyor. hesabınızdaki küsuratın bile fark yarattığı bu kampanyada, imkanlarınız yoksa bile yalnızca enrty girerek binlerce kişiye ulaşabilir, bir çocuğun hayatını, bir ailenin umudunu yeşertebilirsiniz. aile ile ilgili detaylı bilgiler enrtynin devamında mevcut.

  gülce için gecesini gündüzüne katan ailesine, ekşi sözlük olarak biraz olsun destek vermek için bir süredir buradayız. 1 ay boyunca 2 bin lira gibi bir rakamda kalan yardım kampanyasını burada yazarların destekleriyle (gerek maddi, gerek duyuruya verilen destek) gerekli olan miktarın yarısına ulaştık sayılır. desteğini esirgemeyen herkese aile adına çok teşekkür ediyorum.

  kampanya ile ilgili gelişmeler bu entrynin altında güncellenecektir arkadaşlar, destek olan herkese sonsuz teşekkürler.

  ------ ilk entry ---------
  gülce'nin babasını tanıyorum. genç ve gerçekten çalışkan bir baba, böyle bir dönemde yalnız bırakılmaması gerektiğini düşünüyorum.

  insanlardan yardım istemek garip bir durum. daha önce tanıdığım kimse için maddi yardım talebinde bulunmamıştım. bin bir şüpheyi, soruyu insanın aklına getirir normalde ama ilgili haberde belgeler mevcut. yarın muhtemelen daha ulusal bir mecrada da haber olacak. çaresiz kalmasa bu yola başvuracak biri değil. çünkü bu biraz da zaten zor olan ekonomide, insanların kendi ekonomisinden az yada çok feragat etmesinin talebi. zorluk yaşayan bir baba herhalde en çok da bunu anlar. hele ki barış bey gibi gece yarılarına, kimi zaman sabahlara kadar çalışıyorsa.

  gülce çok güzel bir kızımız, güzel bir hayatı olması için ailesi, sevenleri yanında. yalnız kalmamak, sahiplenilmek en büyük hazine aslında ve ailesi ona bu sevgiyi sağlayarak, boyun eğmeyerek, sağlıklı bir hayatı geçmesi için direnerek de destek veriyor. gülce sağlıklı bir hayatı hepimiz kadar hak ediyor. bir noktada, bu haktan faydalanması için sorumluların asıl gerekeni yapmadığı bu ortamda, bizim toplum olarak ona destek olmamız gerektiğine inanıyorum.

  keşke aksi için ısrar etsek, "sistem bunu karşılamalı, bize değil devlete fatura edilmeli, sağlık sistemini adam gibi çalıştırsınlar!" diyerek inat edip bekleme lüksümüz olsa. aslında bizim var ama gülce'nin yok. gülce'nin öyle bir zamanı yok.

  banka işlemleri için hesabınıza girdiğinizde, ayıracağınız bir on lira bile faydalı olacaktır. bu kampanyayı duyurmanız daha da faydalı olacaktır. umarım bir işe yarar, umarım duyulur bu kampanya. gülceye madden destek veremiyorsanız da, paylaş butonuna basabilirsiniz.

  haber linkleri:

  http://www.cagdasses.com/…ce-icin-haydi-dayanismaya
  http://www.haberler.com/…i-bekliyor-7377378-haberi/
  http://www.ensonhaber.com/…bekliyor-2015-06-03.html
  http://www.sondakika.com/…dim-eli-bekliyor-7377378/
  http://www.yurtgazetesi.com.tr/…-var-mi-h89463.html
  http://www.sanalio.com/…-yardim-eli-bekliyor-103019
  http://haber-ajans.com/…-gulce-yardim-eli-bekliyor/

  --- güncelleme 6 ---

  kampanyayı ekşi sözlükte duyuran arkadaşımız feklavyeciyoğunluğu sebebiyle güncellemeleri takip edemediğinden, ikinci entrynin başa geçmesi ve güncellemelerin daha rahat takip edilmesi için başlıktaki ilk entrysini sildi ve uplarla destek vermeye devam edecek.

  --- güncelleme 5 ---

  normalde planım geçtiğimiz hafta sonu bu konuyu twitter'da gündeme taşımaktı. twitter'da tt yapan bir grup gönüllü destek olacağını belirttiler, ancak bunun için dikkat çekici görseller de hazırlanmalı, ayrıca uygun bir hashtag bulunmalıydı. ne var ki, hadi finaller bitti, hadi seçim geçti rahatlarım derken hiç beklemediğim bir iş yoğunluğu geldi ve özellikle görsel hazırlamaya zaman ayıramadım. bu akşam bunu yapmayı düşünüyorum. bu süre zarfında başlığı canlı tutmaya çalışan, soran herkese aile adına teşekkürler.

  en kısa zamanda bu tt olayıyla oradan dikkat çekmek sanırım en iyisi, böylece sözlüğe de yansıyacaktır ilgi diye düşünüyorum.

  kampanyada toplanan son miktarı öğrendiğim zaman tekrar güncelleyeceğim.

  --- güncelleme 4 ---

  gülce'nin babasının attığı mesajla toplanan miktarın 44.000 olduğu bilgisi geldi. yeniden çok teşekkürler aile adına, her gün umut artıyor! :)) 60.000 olduğunda ameliyat için hastaneye peşinat ödenecek. az kaldı, her şey düzelecek! :)

  --- güncelleme 3 ---

  barış kurşun'dan gelen son miktar 33 bin, bir de teşekkür mesajı var. (bkz: #51851677)

  --- güncelleme 2 ---

  son durumda toplanan bağış 22 bin lira bu sizlerin destekleriyle yaşanan hareketlenme sonucu oldu. gülce son durumda sağ elini kullanamıyor, sağ bacağında ciddi bir hareket kaybı var ama bu ameliyat ile sağ bacağındaki sorun büyük ölçüde giderilecek.

  burada kampanya ile ilgili önemli bir güncelleme var: (bkz: #51843316)

  son olarak çevrenizdeki ünlülere, gazetecilere tweet atarak ya da gazetelerin tweetlerinin altına link vererek yardımcı olabilirsiniz. aramızdaki ünlüler, sizin desteğiniz çok önemli.

  ekşi sözlük yapar, buna inanıyoruz.

  --- güncelleme 1 ---

  barış bey'in iş arkadaşları kampanyanın yayılması için yoğun çalışıyorlar. az önce kendileri ile görüştüm, durumun pek iç açıcı olmadığını söylediler. şöyle ki;

  valiliğin belirlediği 150 bin liralık bir yardım bütçesi var. bu bütçenin 60 bin kadarı toplandığında, valilik bunu bir teminat olarak görüyor ve yurt dışına çıkılması, tedavi sürecinin başlatılması için çıkan faturaları ödemeye başlıyor. yanlış anlamadıysam 150 bine kadar valilik karşılıyor ve yardım geldikçe bu borcu düşüyor. tüm süreç faturalandırılıp belgeleniyor.

  ne yazık ki, düne kadar toplanan ücretin 2000 lira civarında olduğu bilgisini verdiler. ne kadar sık aralıklarla güncelleme alınıyor bilmiyorum.

  iletişime geçmek isteyenler için haberlerde bilgiler mevcut ama burada da vereyim, barış bey: 0532 172 66 54

  aile kendileri adına para topladığını söyleyecek ve gülce'nin umudundan çalacak kişiler konusunda endişeli, bu yüzden valilik tarafından onaylanan ıban no hariç kimseye ya da hiçbir yere yardım gönderilmemesi konusunda duyarlılığınızı rica ediyorlar.

  banka hesabı yerine paypal benzeri farklı ödeme seçeneği açılmaz mı sorusu geldi, bunun bilgisini henüz alamadım ama resmi prosedürün işlemesi için tek yerde toplanması gerekiyor, böyle bir şey olacağını zannetmiyorum.

  not: teşekkürler, gerçekten teşekkürler...
 • mayış gününü sabırsızlıkla bekleme sebebim oldu. oldurun lan.
 • az çok demeden herkesin elinden geldiğince destek vermesi gereken kampanya.
 • destek çıkılması, duyurulması şart olandır. yapabilen yardım eder, yapamayan duyurur.

  (bkz: hadi)
 • minik gülce'nin şeker yiyebilmesi, oyunlarına kaldığı yerden devam edebilmesi, gülebilmesi, güzelce yaşamını sürdürebilmesi için destek gereken kampanya.
 • destek olalım, minik gülce'yi sağlığına kavuşturalım.

  hesap barıs kurşun adına;

  t. c. ziraat bankası ıban no: tr2 7000 1000 8367 22 91 3985 002
 • umarım sağlığına kavuşur. dünya çapında bir crowdfunding kampanyası da gülce için başlatılabilir.
 • muhtemelen yapilacak cerrahi operasyonla denge/yurume/hareket kabiliyeti acisindan iyilestirme yapilacak kizimizdir. lakin hastaliginin (anladigim kadariyla) kesin tedavisi (cure) olmayip, hayat kalitesini artirmak soz konusudur. zor bir hastalik. allah kendisine ve ailesine kolaylik versin.

  serebral palsi - cerrahi uygulamalar

  --- spoiler ---

  the goal of orthopedic surgery depends on the surgery being contemplated, but may include:

  pain management
  minimizing impairment
  maximizing motor function
  achieving posture stability and balance
  ıncreasing muscle strength
  optimizing muscle tone
  decreasing spasticity
  minimizing joint deformity while maximizing joint functionality
  optimizing oral motor functioning to eat properly and communicate
  achieving optimal activities of daily living skills
  --- spoiler ---