şükela:  tümü | bugün
  • 6 aylık ömer asaf'ın desteklerinizi beklediği kampanya.

yardım talebinde bulunmak biraz hassas bir konu, insanların bakış açılarını, niyetlerini, artniyetlerini kestirmek mümkün değil. fakat hastalık ve çaresizlik de bir o kadar hassas bir konu...

6 aylık ömer asaf özkan'a önce hidrosefali tanısı konuluyor, aile bu hatsalığı araştırken aslında temel hastalığın galen veni anevrizması olduğu öğreniliyor.

bu hastalık;
    yenidoğan döneminde yüksek debili kalp yetmezliği ile bulgu veren galen veni anevrizmal nadir bir konjenital anomalidir. ağır kalp yetmezliği hızla çoklu organ yetmezliği ve ölümle sonuçlanır. galen veni anevrizmanın erken tanısı, kalp yetmezliğinin medikal tedavisi ile ağır kalp yetmezliği kontrol altına alınabilir ancak sağ kalanlarda uzun dönem nörolojik sorunlar yaşanabilmektedir.

aile bebekleri için elinden geleni yapmış doktor doktor gezmiş, tanıdan emin olmuştur. tüm bunlar maddi anlamda aileyi zorlamış da olsa daha zor olan bir şey var ki, 6 aylık bir bebek olduğu için ameliyat konusunda doktor bulmak da zor olmuş ve sonunda salı günü beyin anjiyosu tanı ve tedavisinin ilk seansını gerçeleştirecek doktorla anlaşmaya varılmıştır.

ailenin arkadaşlarıyla paylaştığı gönderiyi ailenin izniyle sizinle de paylaşıyorum.

ameliyatın ilk aşamasında başarılı olması umut ediliyor, ama aynı zamanda düşük de bir ihtimal. çünkü bu hastalıkta çoğu zaman sonuç olmayabilir. ilk ameliyatın masrafı ise 16.000 tl.

babanın bir banka çalışanı iken bankadan ayrılması, özel sağlık sigortasının da sonlanması sonucu başlarına gelen bu talihsizlik yüzünden maddi anlamda sıkıntı çekmesi kaçınılmaz.

aile çok tokgözlü, kaanatkar sadece dua isteyen bir aile. fakat kendilerine yardım etmek ve sosyal medyada paylaşmak için rica minnet izinlerini aldık. baba hakan özkan'ın telefon numarasını paylaşıyorum. arayıp bilgi almak isteyenler olabilir.

aynı zamanda hesap numaralarını da paylaşıyorum yine yardım edebilen kişilerden destek bekliyoruz.

16.000 tl toplandığında entryde de bilgi vereceğim. miktar kimimiz için yeterince düşük olabilir ama uzun dönemdir birden fazla doktor ve hastaneye koşturan aile için büyük bir meblağ haline bile gelebiliyor.

beni tanımıyor olmanız muhtemeller dahilinde, arkadaşımı tanımıyor olmanız da bir o kadar uzak bir ihtimal olabilir. ama bugün ömer asaf'ın başına gelen hastalıkla karşılaşılmama ihtimali ise ne yazık ki tahmin edilebilecek bir şey değil.

teşekkürler.

baba: hakan özkan - 0506 895 87 98
    iban:tr95 0001 2009 7540 0001 0573 59
    halkbank-fatih şubesi

baba'nın paylaştığı yazısı: http://i.hizliresim.com/ov7q62.jpg

edit: para tamamlandı.
  • kısa zamanda sağlığına kavuşmasını diliyorum. daha önce ne meblağlar toplandı. bunu kısa zamanda toplarız. ülkemizde can sağlığı parayla korunabiliyor maalesef.
  • up