• çevrenizde özel eğitime gereksinim duyan çocuklara ve ailelerine lütfen ulaştırın.
    onlarla çalışan biri olarak böyle organizasyonların çoğalması, projelerin duyurulması için elimden geleni yapıyorum, lütfen siz de yapın:)
    şimdiden teşekkürler.

minik sporcular projesi 2-7 yaş arasındaki özel eğitim gereksinimi olan ve olmayan çocukları buluşturuyor ve temel motor becerilerini geliştirmeye yönelik, eğitici oyun odaklı vakit geçirmelerini sağlıyor. proje ile bu minik sporcuların temel motor becerilerini geliştirmenin yanı sıra ön yargıların küçük yaşta ortadan kaldırmak ve toplumda bir arada yer alabilme becerilerinin geliştirilmesi hedefleniyor.

aynı zamanda uzun vadeli hedefler arasında, bu minik sporcuları ileride spor branşlarımıza katılacak birer özel sporcu haline dönüştürmek de var.

proje, özel olimpiyatlar’ın bulunduğu birçok ülkede uygulanıyor. türkiye’de ise projeyi kendi kültürel, toplumsal ihtiyaçlarımız ve çocukların ihtiyaçlarına göre şekillendirmek üzere 2016 yılında 11 haftalık pilot bir uygulama gerçekleştirilmiş. pilot uygulama süresince özel rehabilitasyon merkezlerinden gelen 17 minik özel sporcumuz ve yaşıtları olan 21 minik partner sporcu gönüllülerimizin yardımlarıyla hem eğitsel oyunlar oynadı hem de eğlenceli vakit geçirdi.

her iki dönemde de 8 hafta olmak üzere hazırlanan minik sporcular programı türkiye’nin 15 farklı ilinde hayata geçirildi. üniversiteler ya da özel eğitim anaokulları bünyesinde uygulanan bu proje 2018-2019 eğitim ve öğretim yılında da devam etmektedir.

ayrıntılı bilgi için; tössed özel olimpiyatlar sayfasını inceleyebilirsiniz.
    www.soturkiye.org.tr
hesabın var mı? giriş yap