şükela:  tümü | bugün
 • edit2: sanırım konu bana biraz geç intikal etti. yeterli para bulunamadığı ve ailesinin de parası kalmadığı için yarın ya da ertesi gün ukrayna'ya gidecekler. orada yardım toplamaya çalışacaklar. para bulurlarsa tekrar tedavi için döneceklermiş. son aldığım bilgiler bu şekilde. ayrıca bugün ukrayna-türkiye dayanışma derneğinden yetkili kişiler hastayı ve hastaneyi ziyaret edip kesin bilgi alacaklar. ben de burayı ona göre günlleyeceğim. ilginiz için teşekkürler.

  edit1: zlata ukrayna vatandaşı. ukrayna şartlarında malesef böyle bir tedavi çok zor ve devlet sosyal yardım sistemi "hastaysan öl" şeklinde işliyor. benim hanım ukraynalı oradan biliyorum.

  ukraynadan buraya yaşam mücadelesi vermeye gelen dünyalar güzeli minik kızımız zlata için başlattığım kampanya. aşağıda resimleri görülebilir.

  [1 https://i.hizliresim.com/a1pbv7.jpg], [2 https://i.hizliresim.com/3ejy5o.jpg], [3 https://i.hizliresim.com/d7qn11.jpg], [4 https://i.hizliresim.com/lb09mj.jpg], [5 https://i.hizliresim.com/oolb5o.jpg], [6 https://i.hizliresim.com/korv69.jpg]

  kendisi şu an acıbadem hastanesinde yatmakta. aldığım bilgilere göre ailesi tüm birikimlerini harcamışlar. lösemi olarak ilk teşhis konulduktan sonra akciğer hücrelerine de metastaz yapmış. fotoğraflarda acıbadem hastanesi hesap numaraları var. gönlünden kopacak arkadaşlar o bilgileri kullanabilirler. sanırım 15.000 amerikan doları gibi bir paradan bahsediyorlar tedaviye devam edebilmek için.

  güncel bilgiler geldikçe ben de burayı güncelleyeceğim.

  umarım faydamız dokunur. şimdiden teşekkürler!
 • minik zlata ve ailesi mutlaka desteklenmelidir.

  sağlık bakanlığı suriye'lilerden esirgemediği yardımı, zlata'ya da yapmalıdır.
 • yazar arkadaşımızın, iyi niyetinden şüphem yok. ancak böyle kampanyalar yüzünden ciddi anlamda itibarı sarsılan, problem yaşayan, para kaptıran birçok kişi gördük.

  bu işi usulüne ve kanuna uygun hale getirmesi, yazar ve bağış yapacaklar açısından daha hayırlı olacaktır.

  tanım: sevimli, ufak bir çocuğun tedavisi için açılmış gibi duran başlık.
 • yardım tabii ki edilmeli ancak bundan önce birçok kişinin aklında var mıdır bilmiyorum ama sorulması gerekli sorulardan birkaçı şöyle. en azından şahsen yargılamadan merak ettiğim şeyler var.

  1) zlata bebiş ukrayna vatandaşı mı? ukrayna vatandaşı ise ukrayna devleti de bizim devletimiz gibi bu yavrucaklara karşı duyarsız mı?

  2) kendisinin tedavisinin kendi ülkesinde yapılması(devlet yardımı açısından) mümkün değil mi?

  son olarak: up.
 • http://www.sariyer.gov.tr/ulasim

  http://sariyer.bel.tr/…ar/746/iletisim-merkezi.aspx

  burada sarıyer kaymakamlığı ve belediyenin iletişim numaraları ve mail adresi var ben birer mail attım buyrun siz de atın belki bir şeyler çıkar.
 • kardeşim bu işler senle benle olmaz sosyal devlet var.

  (bkz: onemliuyarilar vol999)
 • acıbadem hastanesinin turist görmüş taksici gibi davrandığı olay.

  kan testlerine 1000 dolar, pet ct 1300 dolar, doktor muayenesi 150 dolar.

  insaf be. biraz indirimli fiyat verin.
 • olumlu sonuç vermesini dilediğim kampanya

  (bkz: up)
 • çocuğun dini, dili, ırkı olmaz. çocuk çocuktur. suriyeli, yunan, afrikalı, ukraynalı diye ayrım yapamazsın güzel kardeşim. evet haklısın vicdanına tüküreyim.

  destek olunması gereken kampanya.

  (bkz: çocuklar ölmesin)
 • minicik bir beden, koşup oynaması gereken yerde, hastane odalarında iğneler, doktorlar, hastalıklarla cebelleşiyor.

  saçına ak düşse bütün gün kuruntu yapacak adam da başında saç kalmayan el kadar yavruya acımam diyor.
  acıma güzel kardeşim, sen diğer türk bebelere de acıma ukrayna bebesine de acıma.

  hastalığın dini, dili, ırkı, memleketi olmaz. yardım isteniyorsa el uzatırsın ya da uzatmazsın. ama gelip buraya ay bana ne bundan yazamazsın.

  tanrıya inanmıyorsan karmaya inan...

  (bkz: up niyetine)