şükela:  tümü | bugün
 • format hakları can yayınları tarafından satın alınmış bir kitap konsepti.
  taşınması kolay, yazı boyutları standart basılı kitapla aynı.
  can yayınları en çok satan kitaplarını bu formatta basmaya başlamış.

  50 ve 60'lı yıllarda cep kitaplarının ne kadar etkili olduğunu düşünüp; "tutar bu" diyorum.

  fakat e-kitap veya basılı kitap satışlarına da herhangi bir darbe de vuracağını sanmıyorum.
 • inceliği ustalıkla ayarlanan indoprint kağıdına basılıyormuş da nedir bu indoprint kağıdı biri açıklasa ne güzel olurdu...

  http://t24.com.tr/k24/yazi/kucuk-al-buyuk-oku,452
 • taşınmayı kolaylaştırdığı iddiasına içerlediğim kitap. hayır sanki bana 1000 sayfalık kitabın mini kitabını basmışlar gibi bir de... 100 sayfalık kitaba taşıma kolaylığı sağlasan ne olur sağlamasan ne olur. hoş değil... kitabın pazarlaması taşıma kolaylığı üzerinden yapılmasa bari...
 • "bir şeyi de beğen yahu sevgili ekşi sözlük yazarı." diyerek girizgah yapmama sebep olan tatlış mı tatlış bir can yayınları kitap dizisi.
  bende stefan zweig'ın insanlığın yıldızının parladığı anlar'ının minikitap versiyonu var. (bkz: sternstunden der menschheit)alıp eve dönerken otobüste çok rahat okudum, boyutu itibariyle tek elle tutulması gayet kolay. evet sayfalar çok ince, zaten kitabın olabildiğince ince olması için öyle olması gerekiyor değil mi? ön sayfanın arkaya çıkması da öyle abartıldığı kadar değil. elini vicdanına koy sevgili yazar. bir hizmeti de beğen sevgili yazar. adamlar yolda rahat rahat kitap okuyalım diye tam metin basım, kolay okunan, olabildiğince büyük puntolu kitap yapmışlar, daha ne olsun sevgili yazar?

  fiyatları da fena değildir bu arada. devam etmesini, daha çok kitabın bu versiyonuyla basılmasını istediğim uygulama.
 • daha önce basılmış cep kitaplarından farklı olarak sayfaları sağdan sola doğru değil, aşağıdan yukarı doğru çevrilmektedir..
  yakında bu formatta daha da fazla eser basılacağı söylenen mini kitapların şimdiye kadar basılanları:

  (bkz: şeker portakalı)
  (bkz: simyacı)
  (bkz: 1984)
  (bkz: dava)
  (bkz: zorba)
  (bkz: insanlığın yıldızının parladığı anlar)
 • belki kadınlar çanta taşıdığı için daha kolay olabilir ama erkeklerin kitap taşıması çok zor. otobüste, metroda kitap okuyasım geliyor bazen bu format gayet iyi. eşşek kadar kalın adı cep olan ama anca kanguru cebine girebilecek kitaplar gibi değil. kot pantulun cebine sığıyor. gerçi siz pek kitab okumazsınoz ama öneriyorum
 • fuarda görüp çok beğenmiştim bu yeni kitap formatını. sonra zaten okumak istediğim bir kitap olan 1984'ün minikitap halini aldım. mont cebine atıp dışarıda zaman buldukça okunur.
 • sanırım şu an 3 tane var bunlardan, ikisini okudum ve çok hoşuma gitti, metrobüste tek elle ayakta durmakta cebelleşirken diğer elimle de bu kitabı okuyabiliyorum, portatif de yer kaplamıyor mis.

  aldığım bilgilere göre kullandıkları kağıt biraz pahalıymış ve genelde sayfa sayısı fazla kitaplarda uygulayacaklarmış bu konsepti.
 • çok iyi de oldu çok güzel iyi oldu tamam mı?

  ben zaten her koşulda kitap okuyabilen biri olmama karşın hoşuma gitti bu tasarım. sayfalar öyle ince ki elimde tuttuğum kitap sanki çok kırılganmış gibi geliyor her sayfa geçişimde. hoşuma gidiyor anlıyor musun sözlük? mis.
 • telefon icat edildiğinde idi sanırım, adamın bir tanesi bu teknolojinin geldiği son noktadır, artık bundan daha ileri bir şey icat edilemez gibi bir şeyler demişti.
  o adam gibi olmak istemem ama bu cins kitabın çok uzun ömürlü olacağını düşünmüyorum. bir süre sonra biter gibi geliyor bana.
  yani neden bu kadar uğraştılar ki anlamadım bunu yapmak için. yani ne gerek vardı ki? fiyat avantajı yok denecek kadar az, her türlü kitabı bu formatta basamazsın, ürün çeşitliliği yaptılar desem, çerezci değilsin ki, iki farklı cins ay çekirdeği koyasın tezgahına, kitapçılarda kasa önünü hedeflemiş olabilirler, sadece bu geliyor aklıma.
  yani zorba gibi bir kitabın normal basılı halini şimdiye kadar cebinde taşıyamadığı için okumayan adam bu saatten sonra da okumaz gibi geliyor bana. kitap okumak öyle bir şey değil ki. ah şimdiye kadar cebimde taşıyamadığım kitabı bu saatten sonra cebimde taşıyabilirim demek ki okumalıyım diyecek adam sayısının çok olacağını sanmıyorum.
  yalnız çok şirinler. belki onun için alınabilir.
  güzel filan kitaplar da hedef kitlesi kimdir ben anlamadım.

  @komunist richie rich uyardı kendisi zorba kitabını bu formatta toplu taşıma araçlarında ayakta filan da giderek okuyabilmiş. demek ki bilmiş bilmiş konuşmamak gerekiyormuş.