şükela:  tümü | bugün soru sor
  • son iki yıldır moda olan, renk dolgulu desenler yerine, ince çizgiler ve minik figürlerden oluşan dövme çeşidi.

ben bunların renkli olanlarına bayılıyorum. sanırım bir tane de renklisinden yaptıracağım.
  • hayvansal dövmeden çok daha estetik, vurgusu olan dövme.
  • ille anlamı olsun diye kasmaktan kaç senedir yaptıramıyorum. insanlar ne güzel doğuruyor, sonra çocuklarının, eşlerinin adını yaptırıyor, oh mis gibi anlamı da hazır... çok da şey etmeyip süs olsun diye yaptırmak lazım belki de... hayatım boyunca vücudumda olacak ne gibi bir şeklin benim için anlamı olur ve sıkılmam ki sorusunun cevabı yok, ama istiyorum. kısa vadede de karar veremeyeceğim anlaşılan.
  • eşşek kadar vücuda kolay kolay gitmez kanımca. erkek olarak kendime yakıştıramıyorum, sırta büyükçe bir tane iyi olur.
  • yaptıracağım minimal kelebek dövmesi için aklıma bir türlü uygun bir yer gelmiyor. tavsiyesi olan eqlesin.
  • toplamda 17 tane olan dövmelerimin 4 tanesi böyle. sevimli keratalar :)

bu her başlığın altına "düşüyor mu böyle" yazan sığırlar gelmiş. kaçın
  • en kısa sürede bozulacak dövmelerdir. alan ve kullanilan igne ne kadar kuculurse mürekkebin deride dağılma hızı artar.
  • estetik olduğu, en azından nispeten yeni bir tarz olduğu için çekiciliği su götürmez bir gerçektir. ben de bir üstteki arkadaşın dediğine katılıyorum. insan derisi mütemadiyen yenilenen bir organdır ve 5-10 yıl aralığında çok net bozulmalar yaşanmaktadır bu dövmelerde. şahsen ben eskimiş, bozulmuş dövmeleri seviyorum ama siz ilk günkü jilet gibiliğinde kalsın istiyorsanız öyle bir dünyanın malesef olmadığını üzülerek bildiririm. bir süre sonra mutlaka rötuşa ihtiyaç olacaktır.

not: meslek içinden bildirdim.