2636 entry daha
  • betelgeuse

..."ne dersin? yok olduktan sonra geceleri aya gölge oluşturacak kadar aydınlık saçacak betelgeuse misali sen de yok olduktan sonra benim gecelerimi aydınlığa kavuşturacak mısın?" diyebildi sadece. bu kadarı yeterliydi.
  • sadece bir an karşılaşmış olsalar da genç adam çoktan pişman olmuştu hayatı boyunca onsuz geçirdiği her saniyeden. genç kız ise bu sabah saçlarını yıkamamış olmanın pişmanlığından kurtulup da fark edememişti kendisini süzen bir çift gözü.
  • büyük bir korku tohumu attı içine.
    günden güne değil, saatten saate değil, dakikadan dakikaya büyüyen bir tohum...
    geceye kadar büyüttü o tohumu içinde.
    ve artık korkuyordu.
    kaybetmekten.
    kaybolmaktan.
    yitirmekten...
  • annem babamı çok sever. her sabah ona tam sevdiği gibi; ortasında güneşi andıran sarısıyla sahanda yumurta pişirir. çayını biraz açık koyar içine de bir şeker atar karıştırır bile... gömleğini, pantolonunu ütüler yatağan üzerine koyar özenle... herşeyin eksiksiz hazır olduğuna emin olduğunda da gider oturma odasında örgüsünü örmeye başlar. o örgüye geçince biz yumurtayı dolaba koyar çayı lavaboya döker kıyafetleri tekrar yerlerine asarız.

annem babamı çok sever ve babam 10 yıl önce öldü...
  • genç kadının küçüklükten beri tek hayali saçlarını uzatmaktı.
    kuaföre girdi ve saçlarını kazıtmak istediğini söyledi.
  • herşey boşluktan oluşuyormuş ben bugün bunu anladım. atomlar boşluktan, insanlar boşluktan, feza keza boşluktan...
  • vardım, yok olmadan az sonra.
  • oturduğu yerden kalktı yürümeye başladı, hava hafiften soğumaya başlamıştı, paltosunun yakasını kaldırdı sanki hiçbir şey olmamış gibi yürümeye devam etti, köyün çıkışına geldi.son bir kez döndü baktı yağan karın altında köy bir başka güzeldi.sanki köy de ona veda edercesine en güzel elbisesini giymişti, yürüdü ve gitti.
  • sarsmayın kocamı,zaten yıllarca parkinsondan çekti,dedi.
    mezara koydukları kocası için...
  • genç kadın akıllanmıştı artık, güvenmeyecekti kimseye, inanmayacaktı... ta ki onunla karşılaşana kadar kendine verdiği söze sadık kaldı... sonrası yine aynı cehennem... sonra düşündü; darbe almaya alışmıştı yüreği. ha bir eksik, ha bir fazlaydı...
4394 entry daha
hesabın var mı? giriş yap