şükela:  tümü | bugün
  • başlık: aldanış

ıssız adada üç kişiydiler, o yalnız olandı...
  • ayrılık

bilge kişilerden biri 'ayrılık ölümün kardeşidir' diyen adama, 'hayır' dedi, 'doğrusu ölüm ayrılığın kardeşidir' (bkz: guvercin gerdanlıgı)
  • üzerindeki manüplatif duygusal etkiyi kırmak için müziği kapattı. kafamın içinde çalmayan müzik benim için tehlikeli. şehrin homurtusunu tercih ederim.
  • "kara meltemi - deniz meltemi"

denize girdi ve beni çağırdı. benim sadık hayrim kara hortlaktı. su sıcak diyebildi. beyhude dolandım kıyıda, çorba sıcaktı. hadi gel diye üsteledi. ama gidemedim. benim sadık yarim orhan borandı.
  • başlık: bahar o değildi ki …

donuk kalbinde sakladığı kelebekleriydi mutluluğu... kıyamadı hapsettiği yerde, kendiyle birlikte üşümelerine. bıraktı özgürlüklerine –mutluluğunu da götüreceklerini bilse de-; bir gün aradıkları baharı bulup, bir daha hiç üşümesinler diye...
  • lağvediliş
    uçsuz bucaksız bir otoyolda bir araba gidiyor. yol hiçbir yerden geliyor gibi de, bir yere varacak gibi de görünmüyor. gözün alabildiğine uzun ve boş...
    bir yere yetişecekmişcesine tam gaz giden bir araba dışında... arabada iki adam var. ikisi de kan ter içinde kalmış... diğeri gazı köklemeye devam ediyor, "biraz daha dayan!" diye seslenirken. diğerinin bir derdi var, karnını tutarak kıvranıyor. çaktırmamaya çalışıyor; ama dişlerini sıkmasından belli ne kadar zor durumda olduğu...

direksiyondaki uzakta görünen binayı işaret ederek soruyor, "dayanabilecek misin?"
    "gerek yok" diyor sakince beriki,"tutamadım."

kıvranmayı kesiyor...
  • dudak çocuk ve yanak kız

dudak çocuk sevgilisi yanak kızı çok seviyordu
    kız o kadar yumuşaktı ki öpmeye doyamıyordu onu
    çocuk öptükçe, dudakları kurudu
    kaltak kız en sonunda terk etti onu
  • "kalp ve adam"

adam, bir kalbi olmasını istedi. hem de çok.
    çok kalbi olduğunda ise, sağır olmak üzereydi seslerden.
  • bir genç kadın,
    iki
    yaşlı
    göze
    bütün
    servetini
    kaptırdı..
  • genç kadının yaşlı gözleri, yaşlı adamın genç gözlerini aramaktan yoruldu..