şükela:  tümü | bugün
  • algida'nın bir dondurma çeşidi.bu dondurma sütlü ve kakaolu olmak üzere iki çeşide ayrılır.
  • 7 yaş altı çocuklara anneler tarafından en uygun görülen dondurma çeşidiydi. hem boyu, hem parası, hem "süt"ü açısından.
  • magnum'un pahali oldugu yillarda fiyati itibariyle tercih edilen dondurmaydi. dondurma alacagimiz zaman bir hevesle giderdik bakkala. fiyatlar kontrol edilir; magnum, cornetto bizi asar der, sonra goz max'a kayar, ondan da cayar, ekonomik olana yonelirdik. elimiz mahkum seslenirdik bakkala: "abi iki tane minimilk..."
  • zamanında bi tane magnum alcağıma 7-8 tane bundan almayı tercih ederdim. sanırım 3 çeşit var şu anda süt, kakao ve çilek.

şimdi soframıza gelen bu inanılmaz lezzetin geçtiği zorlu yollara bakalım.

http://www.unilever.com/…imedia/foods/minimilk.aspx
  • küçüklüğümün tek güzel dondurması. fiyatı da oldukça ucuzdu. benim zamanımda sadece çikolatalı ve sütlü olarak vardı. son durum nedir bilemiyorum.
  • istediği kadar ucuz olsun istediği kadar erkekleri itici yapan detaylar arasında olsun. bunu yemek orgazm gibidir. o vanilyalısı ağızda erirken alınan mutluluk ne fiyatıyla ne itici yapmasıyla kıyaslanamaz. bir rahat olun da istediğinizi yiyin. saçma sapan genellemelerle sınırlandırmayın kendinizi.
  • zamanında 1 milyon türk lirasına 10 tane alıp yemişliğim vardır bunu. bakın yalamak demiyorum, yemek diyorum.

(bkz: dondurma yemek)
  • artık olmadığını daha yeni fark ettiğim dondurma. vay be.
  • algida'ya giriş niteliğinde olan dondurma. yaş ilerledikçe önce max, sonra calippo, sonra cornetto, en son da magnum olur. kutuda satılanları saymıyorum çünkü onlar dondurma değil köfte.
  • bildiğin süttü lan. doğaldı. şimdikilerin yanında gerçek dondurma satıyolarmış . anca kimyasal satsınlar şimdi.