şükela:  tümü | bugün
  • c'den büyük kup sutyenler için göğüsleri yarım kup kadar daha küçük gösterebilen modellere verilen addır. spor yapanlar, iri göğüslerine henüz alışamamış teenagerlar, bir de gömlek düğmeleri kavuşmama sorunu yaşayanlar tarafından kullanılır.
  • (bkz: minimizer gun)
  • gogusleri bastirmak sureti ile* kucuk gosterir bunlar. tam tersi etki icin (bkz: maximizer)
  • hiç bir sey yoktan var vardan yok olmadigi ve olmayacagi için hele bu bir sütyen modeliyle yapmak çok da mümkün olmadigi için aslina bakilirsa, bir takim dikis oyunlariyla fazla basarili olmayan illüzyonlar yaratan bir iç camasiri türüdür. büyük gögüslü olup da bunu gizlemek isteyen ya da çok hoslanmayan kadinlar gercekten de gögüslerinin gözle görülür bir biçimde küçülecekleri umuduyla alir ancak sonra yine de çok seyin degismedigini anlarlar. gögüsleri bastirarak küçültmek gibi bir marifetleri yoktur. gögüsleri büyük olan kadinlar bilirler ki küçük sütyen giymek kendilerine yapacaklari büyük bir kötülüktür. zira o küçük sütyen memelerini sıkıstıracak ve var olan meme sayilarini ikiden dörde cikaracaktir. minimizer'in yaptigi kaldirma kuvvetinden yararlanirken bir yandan da balenler vs yardimiyle toparlamak bunun yani sira degisik dikis teknikleriyle gögüslere açi vs vermektir.
    bunun tersi etki gösteren ve meme fukarasi kadinlari memeli gibi göstermeye yarayan maximizer çesitleri bunlara nazaran daha basarili olur.
  • paraya kıyıp kalitelisi alınmadıktan sonra hiç bir işe yaramayacak olan sütyen türü.