1. bunun tam tercumesi eziktir. minions of evil falan diye gecer frp romanlarinda cogunlukla. genellikle iki kilic darbesiyle pekmezi akan elemanlari niteler. ekseriyetle salak olurlar. ama sagdan soldan toplamak kolay olsa gerek ki her kotunun bir minion guruhu vardir saga sola yolladigi.

    hayir, bir tanesi bas kaldirsa, "yetti lan minion minion! tasak oglanina cevirdin bizi be" diye kafa tutsa, cikissa huzura erecegim, ama nerede?
  2. frp&rpg oyunlarının vazgeçilmez karakterleridir. genellikle bölüm sonu (level, act, chapter diyeyim siz anlayın) canavarlarının etrafında, yakışıklı liseli gencin etrafındaki sivilceli ezik tipler gibi grup halinde takılırlar.

    farklı şekillerde olanları da vardır ancak programcı arkadaşlar genelde kolaya kaçarak, büyük patron ile aynı dış görünüşte fakat daha az güçlü bir şekilde dizayn ederler.

    bazı oyunlarda büyük patron'a ulaşmak için önce bunları kesmek gerekir. bazılarında ise bu arkadaşlar patron ile birlikte size dalar, önce hangisini keseceğinizi şaşırırsınız. patrona dalsanız bunlar arkadan hainlik yapar, bunlara girişseniz patron iki sağlam büyü atar çanınıza ot tıkar...