şükela:  tümü | bugün
 • clash royalein pc ve konsol versiyonu gibi oyun.
  tabi bir kaç farkı var. grafikler daha güzel mesela. ayrıca kuleler yok, yok doğrudan yaratıklarınız ve büyülerinizle rakibin kalesini patlatmaya çalışıyorsunuz. ayrıca hearthstone gibi farklı karakterler yönetebiliyorsunuz. rakip kendisine yaklaştıkça kullandıkları savunma tekniğini etkilediği gibi siz köprüleri tuttukça kazandığı puanlarla kendine has yetenekler açılabiliyor. bu kısım güzel aslında epey çeşitlilik kazandırıyor.

  tabi oyunu sıkıcılıktan kurtarmak adına, hikaye moduna benzer bir kaç harita eklenmiş. burda yiceğiniz yettiği sürece (maç kazandıkça ya da bir şeyler başardıkça kazanıyorsunuz) haritada gezinip oyun içi para, paket açmaya yarayan nesneler vs. kazanıyorsunuz. bu da fena değil hani. bir haritada belli miktar eşya toplayınca yeni haritaya geçme hakkınız oluyor.

  sanırım oyunun dengesini bozmamak adına (şu an ki denge durumu tabi tartışılır) normal karşılaşmada kartlarınızı clash royale gibi güçlendirmeniz durumu yok. buna karşılık aynı karttan destenize 3 tane ye kadar koyabiliyorsunuz, bu sizin alacağınız risk. bu da güzel olmuş.

  paket açarak kart kazanabileceğiniz gibi, rast gele kartlar arasından seçim yapıp deste oluşturup 3 yenilgi alana kadar kapıştığınız arena modundan paket kazanabilir, ya da kristal toplayıp hearthstone daki gibi yeni kartlar oluşturabilirsiniz.

  yani aslında hearthstone ile clash royale i birleştirip bir de harita modu eklemişler. bir de 2v2 modu gelecek deniyor, o epey eğlenceli olabilir. gelince görecez.

  oyun şu an erken erişimde ve steam de 10 lira. bence etrafta bir sürü parasız oyun varken para vermeye değecek bir yanı yok. illa kartlarımla yaratık oluşturup rakiple kafa tokuşturcam derseniz epey bir süre sıkılmadan gider. yine de 2v2 modu gelene kadar rakiplerine karşı piyasada başetmesi zor.

  türü sevenler göz atsın. hediye mediye gelirse affetmeyin oynayın tabi.