şükela:  tümü | bugün
 • özellikle ses sistemi olarak "dünyanın en iyisi" kabul edilen, artık maddi konuları aşmış, (evvelki senelerden birinde ruhsat problemi yüzünden uzun bir süre sadece alkolsüz içki servisi yaptığı halde kalabalık hiç eksilmemişti) londra'da bir "disko".
 • bir anlamda; clubber'ların kabesi, kalesi, tapınağı...
 • erkekler lavabosunda saç jölesi bulunduran, güney londra'daki club.
 • güney londrada bulunan 4 farklı müziğin 4 farklı yerde çaldığı gece kulübü. ses yalıtımını süper yapmış olmalılar ki, sadece bir cam kapının bu tarafındaylen kulak zarını patlatırcasına farklı bir müzik çalarken, kapının diğer tarafında yine kulak zarını patlatırcasına farklı çalan bir müzik. bazı bölümlerinde kapıda yok, ama farklı çalan müzikler var. dj leri çok başarılı. ortama göre müziği çok iyi ayarlıyorlar. dans eden londra insan sadece elinde birasıyla sallanıyor. danstan falan anladıkları yok, dans demek sallanmak dahi olsa müziğe uyum sağlamaktır. korumaları acayip acayip kaslı adamlar. bir de girişte seni ararken çok detaylı arıyorlar, sapıklıktan mı yoksa güvenlikten mi bilinmez. gidilmesi gereken londra kulüplerinden biri.
 • bu akşama faithless'dan sister blissi konuk edeceklermiş..

  facebook sayfası

  http://www.facebook.com/ministryofsound
 • bazı seneler bazı şarkılara takıp, o sene çıkardığı albümlerin yüzde sekseninde aynı şarkıyı mutlaka koyması can sıkıcı olmuyor değil. not: (bkz: ses bakanlığı)
 • deli bir klüptür. gidecek olanların, "elephant castle'a erken gidelim, çevrede takılırız, 11 gibi de ortamlara akarız" düşüncelerini akıllarından çıkarmaları gereken mekandır. kendisi zencilerin çoğunlukta olduğu bir bölgededir, hava karardığında etraf hiç de tekin olmamaktadır. dışarı çıkıp sağa dönüldüğünde karşı köşede bir pub bulunmaktadır, oraya sığınabilirsiniz.
  (bkz: kendimden biliyorum)
 • hey gidi gunler hey,burasi bi zamanlar trance in kalbi bir mekan olup kapisinda inanilmaz uzunlukta kuyruklar olusturulurdu.saat 2 de alkol servisi bitmesine ragmen sabah 10 a kadar acik kalip milletin deliler gibi dans etmesine o zamanlar anlam veremez "yav ne salak bu adamlar tam zamaninda icki servisini kesiyorlar" yorumlarina sahne olurdu.ee nerden bilecez icerisinin eczane gibi oldugunu..sonra modasi gecti ayaga dustu,elde artik giyilmeyen eski bir tshirt u kaldi.

  muhim edit:nasıl bi yer tarif etmemisiz.sanayi bolgesi gibi bi yer dusunun.onunde uzun bi kuruk olan kucuk bahceli ufak bi bina.giriste sıkı bi kontrol ve sonrasında bi ufak bi hol ve arkasından klube giris icin bi tunelden gecilir.tunel bitiminde klub karsısında uzun bi bar ve kalabalık ortamıyla karsılar sizi.tuvaletler sol tarafta, dark room ise ust kattadır.
 • londra'da yasama sebebi.
 • dünyada ilk defa, uçakta, "uçan club" yapmış firma. bir defalık parti falan da değil. bayağı abarttılar.