• 1970'lerin unlu soul-jazz sarkicisi. 5 oktavlik sesi ve lovin you isimli mega-hitiyle hatirlanir. "lovin' you is more than just a dream come true/everything that i do is out of lovin' you" hani, hatirlarsiniz. reklamlarda, bakkallarda, marketlerde karsimiza cikar. ha bir de the orb epigi adventures beyond the ultraworld'u kapatan "huge ever growing pulsating brain that rules from the centre of the ultraworld"de sample'lanmistir, ama tek burada sample'lanmamistir eminim.. bu hitinden once, rotary connection isimli az bilinir, psychedelic soul grubunda vokalistlik yapmistir. muhtesemdir burada da. i am the black gold of the sun, yillar sonra ancak downtempo, acid jazz zamanlarinda nuyorican soul remiksi ile meshur olacaktir..
  snl ekibinden donatella versace tiplemesi ile sevdigim maya rudolph'un de annesidir. 1979'da kanserden olmustur.
 • 1947 yılında doğan 1979 yılında ölen gelmiş geçmiş en iyi vokalistlerden olarak kabul edilen,bir yorumcu olarak çok başarılı bulunmamasına rağmen loving you is easy cause you are beautiful diyerek milyonlarca insanın gönlünde taht kurmuş; mezar taşındaki "hers was a gift of love,a miracle of life for all the world to see and hear forever" yazısıyla gözlerimizi yaşlandıran,pierce bothers westood willage memorial park los angeles,ca 'da dorothy stratten ve will & ariel durant'ın arasında ebedi istirahatine çekilmiş,kendi adına göğüs kanseri araştırma vakfı bulunan efsanevi şarkıcı. loving you şarkısını dinlemeden aşık olmamak lazım. çünkü asıl aşk o şarkıda.
 • aslinda hepimizin bildigi bir sarkisi icin (bkz: loving you)
  ve de yine hepimizin bildigi o reklam icin (bkz: sipsevdi)
 • ilk defa resmini şu sıralarda gördüğüm bir güzel insan.. resmi görmem;
  yıllardır çok noktada beynimde fon müziği olan parçayı söyleyen sesin görüntüye kavuşması..
  bu görüntüye sahip kadının çok zaman önce gözlerini kapadığını öğrenmem..
  beynimdeki güzelim fon müziğini söyleyen sesin yine görüntüsüz kalması..
 • every time he comes around parçasıyla bulunulan ortamı bir anda değiştirdiğine şahit olunmuş şarkıcı.
 • kendisinin ses ikizdaşı olarak diğer bir rahmetli syreeta wright gösterilebilir.
 • kendisinin belki de en guzel sarkilarindan biri les fleurs 'dur. 1971 tarihli "come to my garden" adli albumunde yer alir, ve bestesi kocasi richard rudolph'a aittir. yillar sonra gilles peterson sayesinde kesfedilen sarkilardan oldugunu da soylemek gerekir.
 • light my fire yorumu dinlenmelidir, dinletilmelidir.
 • lovin you isimli güzide eserini dinlerken hep miniminicik sarışın bir kızcaaz canlandırmıştım gözümde. zenci ve bonus kafalı resmini görünce çok şaşırdım.
hesabın var mı? giriş yap