• entryi favorileyene teşekkür etmek eylemini gerçekleştirmesi hususunda eleştireceğim yazar.

birkaç entry'sini favoriledikten sonra teşekkür mesajlarıyla karşılaştım. tamamen aynı olan bu teşekkür mesajları beni rahatsız etti. görüyorum ki benim gibi bu konuda rahatsız olan başka yazar arkadaşlar da varmış. tamamen bir robotun elinden çıkmış gibi görünen bu mesajların ardından kendisine ayrıca bir şey yazmadım. ama yazdığı entry'de görüyorum ki zaten yazsam da cevaplamayacakmış. kendisinden bundan sonra benim favorilediğim entry'lere robotik teşekkür mesajı atmamasını rica ediyorum. çünkü samimiyetsiz geliyor bu mesajlar bana.

düzeltme: biraz değiştirdim yazdıklarımı zira yazdıkları beni rahatsız etmiyor, badimdir hatta, ancak şu yaptığı samimi gelmiyordu onu belirtmek istedim sadece.
  • favorilere ekleyenlere mesaj attığı için nezaketine ve ne kadar iyi bir insan olduğuna dair şeyler yazılsa da, aslen şudur, ötesi değil.
  • eski naif insanlardan kim kaldı? diye soracak olursanız kendisini parmakla gösterebilirim. sözlüğün bu düşen kalitesi içinde kendisine tesadüf edebildiğim için, ki o da basit bir teşekkür mesajı ile olmuştu, kendimi şanslı hissediyorum. vakıa bizim tanışmamız da zaten epey geçmişe uzanıyor aslında. o teşekkür mesajını iyi ki atmış, iyi ki buna vesile olmuş.

pozitif enerjisiyle var olsun.
  • entry'sini favorilediğim için teşekkür eden nazik yazar. hanıma da selam söyledi. aleyküm selâm..
  • bu sözlükte en uzun süredir karşılıklı takipleştiğim ve bunu birbirimiz hakkında burada yazdıklarımız dışında hiçbir şey bilmeden yaptığım pek sevgili yazardı ki geçen yıl tesadüfen adaş olduğumuzu fark etmiştik. edebiyat sevgimiz ve edebiyata dair bir şeyler üretme merakımız sayesinde fark ettiğimiz bu detay çok hoşumuza gitmişti, o günden beri birbirimize bir mesaj atarken "sevgili (nick)" diye değil, "sevgili adaşım" diye atarız.

kendisinin şiirleri, artık canı oğlunun adıyla aynı adı taşıyan bir kitapta da basılı olarak yer alıyor, bunu haber verdiği entry'i kendi kitabım çıkmış gibi heyecanlanarak okudum. kitabı da okumayı merakla bekliyorum. bunca zamandır hiç nick altına yazmamışım, bu mutlu haber vesile oldu. içtenlikle kutladığım, şair adaşım. sevgilerimle.
  • hitap tarzı çok saygılı, ölçülü ancak sevecen yazar.
  • entry'lerinde stil, kültürel birikim ve dengelilik bulunan, sözlük konseptlerini kısa sürede kavramış ve halen bilmediklerini araştırmakta olan, yer yer duygusal, bazen teknik paylaşımlarda bulunan ilginç yazar.
  • (bkz: #62995993)

valla ne yalan söyleyeyim bana da cevap yazmamıştı. bak mesajlaştığım binlerce yazar içerisinde* bu teyze aklımda kalmış. ben sözlükte erkek avladığını ya da takipçi kastığını düşünmüyorum ama herkese copy paste mesajlar yollamasına da gerek yok, erkek olsa millet abazalığından girer tacizinden meriçliğinden çıkardı ama kadın olunca kibar oluyor kimse bir şey demiyor.
  • nazik bir yazar. hoşgelmiş. sözlüğün ihtiyacı olan "centilmen" duruşa dair örnekler vermesi dileğiyle...
  • 11 önce kaybettiği eşinin ıvır-zıvır kutusunu hala saklayan kadın.. 11 yıl önce ölen insana yoğun bir sevgi-saygı yaşatmış... her erkek o'nun yerinde olmak isterdi..

belki de ben ve benim gibiler öyle bir saygı-sevgi yaratamıyoruz. ne bileyim...? annem bile atardı ıvır-zıvır-kablo dolu kutularımı her fırsatta... ama kendiliğinden yeniden oluşurdu..

ama çok hoşuma gitti.. gittikten sonra ardımızda böyle sevgi bırakabilsek veya bizi böyle sevecek sıcak yürekli insan bulabilsek... yazı şu: (bkz: #90886200)

(not: ölen eşimin son kullandığı çantayı hala saklıyorum... akan makyajını sildiği selpak parçasını çöp tenekesi bulamadı diye atmamış, çantasına koymuş.. iyice kısalmış bir göz kalemi.. vs. vs.. yaşanmış ve yarım kalmış bir dolu şey var çantada)
hesabın var mı? giriş yap