şükela:  tümü | bugün
  • beşiktaşta süleyman seba caddesinin üzerinde (sanırım) yeni açılmış mekan. önündeki açık alanı daha büyük ya da bir arka bahçesi filan olsa daha iyi olabilirdi diye düşündürse de mekanın içi, personelin davranışı, çalan müzikleriyle bu eksiklik gözünüze çok da batmıyor.
  • yolda yürürken rastgele keşfettiğim mekan. yeni açılmışlar. hoş bir mekan ve tekrar gidilesi.
  • multi tasking modasına uymuş kahveci ve kitapçı... içmimar sahibinin ellerinden çıkmış huzurlu şık dingin mekan.
  • akaretler yokuşunda köşebaşında koğuşlanmış, bir cuma akşamı şarabınızı yudumlarken jazz tadında canlı müzik eşliğinde arkadaşlarınızla sohbet etme imkanı bulabileceğiniz sıcak bir mekan. canınız sıkıldığında kitap reyonları ve mahzenini gezip, bir iki satır da kitap okuyabilir hatta satın alabilirsiniz. kinoalı tabulesini ve keçi peynirli tostunu da özellikle tavsiye ediyorum.
  • koca istanbulda okunacak bir kitap bulunabilecek tek yer. karakoy mekanlari gibi idiot da degil
  • favorilerime eklediğim mekan.
  • kafeden dolayı geç saatlere kadar açık, pek tatlı mekan. çalışanları da hoş insanlar, sıkkın girip mutlu çıkmak pek mümkün.

manyak gibi alışveriş yaptım dün akşam, bayadır aklımdaki pek çok kitabı yılbaşı bahanesiyle aldım. kasiyer "bir senelik alışveriş yapmışsınız" diye takılıyor, "yok bir aylık bunlar" dedim. bir garip baktı haliyle. "işten çıktım, çok boş vaktim var." dedim oysa yalan. "yalnızım ben, tüm sosyal etkinliğim okumak" diyemedim :( ha bu kötü bir şey mi, o çok ayrı konu. affet beni sayın kasiyer, çok tatlı insandın.
  • her gidişimde cüzdanımı yaralayan, fakir ama gururlu bir gence dönüşmemi sağlayan kitapevi. maya yayınlarının 83-84 baskısı kitaplarından iki tane daha buldum bugün. philip k dick'in başka hiçbir yerde görmediğim bir kitabına denk geldim. poe'nun öyle bir "tüm eserleri" baskını buldum ki, sarıldım kitaba. 221b diye bir polisiye dergisi buldum, denemek için ilk sayısını aldım. en son atlas major'un sayfalarını okşuyordum, orada durdurdum kendimi.

kısaca, ocak söndürür. maaş aldıktan sonra gitmeyiniz.

p.s: çok yalnızım sözlük. muhabbetini yapacak insan olmadıktan sonra neye yarar bunca kitap?
  • beşiktaş'ta süleyman seba caddesi üzerinde yer alan kafe ve kitabevi. küçük ama hoş bir mekan ve entelektüel sohbetler için tercih edilebilir.

http://www.theguideistanbul.com/…noa-bookstore-cafe
  • 'düzenli müşteriye indirim yok mu ehehehehe' yapınca 'buyurun kahve ısmarlayalım?' diye gönlümü alan canım kafe. mutlu bir ilişkimiz var. bir dahaki ay da 'ekşide çok reklamınızı yaptım ya ehehehe.' diye gidebilirim. ayrıca, stoktaki son otostopçu kitaplarını almak çok keyifliydi, yanaklarınızdan öpüyorum.