şükela:  tümü | bugün
 • ferhat albayrak ve kaan boyner tarafından kurulan, yetkili bayilerdeki otomobil stoklarını gösteren internet sitesi.

  şimdilik sadece istanbul içi ve 0 km araçları göstermekte.

  aynı zamanda sitenin içinde araçların bütün özellikleri ve ortalama yıllık masraflarını da belirtilmekte.

  link
 • bazı uyanık bayilerin fiyat girmediği, ''sorunuz'' diyerek ilan yayınladığı site. satışların düştüğü dönemde faydalı bir alternatif olabilir. lakin rakamsız ilan yayınlama saçmalığına son vermeliler.

  adam doblo, egea ilanı koymuş. üzerinde fiyat yok. sanki bana ferrari, maserati satıyor haspam. bu siteyi inceleyen insan doğrudan fiyat görmek ister. arayıp öğrenecekse yakındaki bayiyi de arayabilir nihayetinde.
 • bu gün bloomberght tc ve ferhat beyi görünce haberdar olduğum, toplam 130 araç bilgisine ulaştığımız, yıllık maliyet olarak 15.000 km’de ki tüketim, zorunlu sigorta ve mtv bilgileri veren, kasko ve bakım masraflarını da koysa daha da bilgilendirici olacağına inandığım.
  iletişim adresi olarak çok güzel bir fikir ile e mail adresi açılmış site.
  merhaba@minoto.com

  ferhat bey varise başarıda vardır.

  yolun açık ferhat bey, başarılar dilerim.
 • tüm türkiyedeki yetkili satıcıların showroomlarında olan sıfır km araç online vitrini.ferhat beyin de dediği gibi 2019 yılına kadar olmaması ilginç olan sistem.

  bunu yazınca kendimi zengin hissediyorum fakat öyle değil; altı ay önce sıfır araç alırken ihtiyacını duyduğum ve eksikliğini çektiğim, keşke olsaydı dediğim site.

  başarılar ferhat abi, adam gibi fikir adam gibi girişim. etten püften girişimcilere de selam olsun.
 • ferhat albayrak'ın içinde bulunduğu çoğu iş başarılı olur diye düşünüyorum. bu iş de sektördeki bir eksikliği görerek yapılmış bir iş gibi duruyor. araç ve galeri içeriği artırıldığında trafiği yüksek bir girişim olacak gibi.

  ancak sitedeki araçların fiyatları bana çok abartılmış geldi. evet araç fiyatlarının mantık seviyesini aştığı bir dönemdeyiz ama sitedeki fiyatları ve sahibinden.com'daki 0 araç fiyatlarını karşılaştırınca büyük farklar var. çok bariz olduğu için şu linkleri bırakayım.

  renault symbol

  https://minoto.com/…mbol-joy-1-5-dci-90-bg-m8672433

  https://www.sahibinden.com/…n-sifir-717104267/detay

  ekran görüntüsü https://eksiup.com/p/mn78642i42ju

  nissan quasqai

  https://minoto.com/…i-dci-110-sky-pack-m-t-m6427503

  https://www.sahibinden.com/…m-tavan-720320407/detay

  ekran görüntüsü https://eksiup.com/p/o4786452mxwc

  bu fiyat farkının ticari anlamda bir karşılığı olabilir. yetkili bayi aracı yüksek fiyatlıyor olabilir ya da pazarlık payını rakama eklemiş olabilir. ama internette açık olarak gösterilen aynı iki araç için bu kadar fiyat farkı olması minoto'nun güvenilirliği için iyi olmaz diye düşünüyorum.
 • güzel bir web sitesine sahip adından da anlaşılacağı üzere bir otomobil şeysi. "türkiye'nin sıfır km otomobil sitesi" şeklinde sloganları varmış, ilandaki arabalar hakkında daha ayrıntılı bilgiler vermesi en büyük artısı. muadillerinine göre daha ciddi bir şekilde çalışıyorlarmış gibi duruyor.