şükela:  tümü | bugün
  • panik butonu tek başına engelleyici olmayacaktır elbette, ancak caydırıcı etkisi konuşulup, tartışılabilir diye düşünüyorum. yeri geldiğinde polisinin, jandarmanın varlığı bile suçu önlemeye tek başına yeterli olmuyor güzel yurdumuzda. polisin yapamadığını, tek başına bir kamera sisteminden beklemek de çok rasyonel değil sanıyorum.

eğitim biraz daha uzun vadeli bir süreç. 40 yaşında bir adama 100 saat de eğitim verseniz o direksiyona çıkmadan önce, istediğiniz verimi alamazsınız. o eğitimi verecek kurumların ciddiyetsizliği de başka bir tartışmanın konusu. ülkemizde, hemen her konuda denetim eksikliği problemi var ve eğitim sektörü bu konuda başı çekiyor. o yüzden direksiyon öncesi eğitimin fayda sağlayacağı bir alternatif ben göremiyorum. yine de çocuklara verilecek eğitimde böyle şeylerin bir payı olması gerektiğini düşünüyorum. şimdilik iyi niyetli bir iki bireysel girişim dışında bu konuda hiçbir şey yapılmıyor, yapılana da devlet destek vermiyor. o yüzden, gerek yetişkinlerin eğitimi için, gerek gelecek nesiller için en büyük iş öğretmenlere düşüyor. "öğretmenler, yeni nesil sizlerin eseri olacaktır." -atatürk hatırladınız dimi bu sözü hepiniz.
  • istanbul büyükşehir belediyesi'nin yeni uygulaması.

o panik butonu, yolcuya 'kötülük' yapmak isteyen şöföre hiçbir engel teşkil etmeyecektir.

kızın kafasını panik botonuna vura vura yine kaçırır, yine tecavüz eder.

onun yerine minübüslere, panik eğitim araçları koysalar belki yıllar içinde daha etkili olur.

http://www.posta.com.tr/…onu-geliyor-haberi-1288717