şükela:  tümü | bugün
  • hep 5'er dakikalık videolardan tanıdığımız, kısa ama eğlenceli böcek hikayeleri minuscule'nin, 2014'te vizyona girmesi planlanan 3 boyutlu filminin adı.

facebook sayfasından veya web sitesinden takip edebilir ve de şuradan ilk teaser-ı izleyebilirsiniz.
  • bir minuscule hayranı olarak birazdan izleyeceğim film.

heyecan yaptım :) böcek canını!
  • minuscule severler için uzun versiyon film.çok beğendim büyük küçük herkes izleyebilir.
  • lan resmen miğfer dibi savaşı var bunda.. hatta 5. günün şafağında doğuya bile baktılar
  • hiç konuşma geçmeden keyifle izleyeceğiniz 1 saat 30 dakikaya değecek film.
  • belgesel-animasyon. gerçek hayattan kesitli ama aynı zamanda similasyonlu. esas oğlanı bir uğurböceğinin oynadığı, karıncalı, solucanlı, örümcekli ve de izlemesi çok keyifli. yetişkinler izlesin sonra çocuğuma da izletmeliyim desin diye yapılmış bir animasyon.

filmde kırmızı karıncaların siyah karıncalarla savaşmaya giderken yanlarında götürdüğü böcek ilacı güldürmüş ve de düşündürmüştür. iyi seyirler
  • 2013 yapımı helene giraud'a ait 85 dakikalık bir film.

başrolünde uğur böceği ve karıncalar var. ormanda piknik yapan bir çiftin ardında kalan bir kutu kesme şeker için mücadele eden karıncaların yaşadıkları anlatılıyor.

keyifli seyirler.
  • kaç yaşında olursanız olun mutlaka izleyin.
  • guzel bir is yapmasina ragmen, konusmayan karakterler yuzunden, gisede ucu ucuna kendini kurtaran animasyondur.

hos bir calisma olsa da, keske karakterleri konustursalarmis demeden edemedim seyir zevki adina.. minuscule i minuscule yapan sey malum kisa animasyon calismalari idi.. orda konusmayan karakterler ve varolan karikatur benzeri tema ile daha guzel ortusuyordu.. lakin ayni tavri uzun metraja yakistiramadim.. tabi bir yandan da, minuscule nin yaptigi animasyonda nasil konusma olur ne alaka gibi bir durum da var..

ancak hayaller ve gercekler farkli.. adamlar animasyon anlaminda sahane bir is yapmislar, ama karakterler konusmadigi icin, pazarlama kisminda yeter duzeyde ilgi cekmeyip, 19 milyon harcadiklari animasyon, malesef bu yatirimi ucu ucuna cikartabilmis. (kaynak imdb + box office mojo)

halbuki trende uyup, su filmi pixarin, disneyin, dreamworks un yaptigi gibi konusan karakterlerle cekmis olsalar, uzun metraj olarak 19 yatirip, cok rahat 50-60 toplar, ustune de daha guzellerini cekerlerdi..

animasyon 3d degil stop motion olsa, gene eyvallah diycem, hani teknik anlamda bir bahanedir filan diye. yazik olmus.