şükela:  tümü | bugün
 • wi-fi alliance'ın ortaya çıkardığı, wi-fi direct üzerine inşa edilen kablosuz ekran paylaşım standardı. dlna'den farkı iç network gerektirmeden doğrudan cihazlar arası iletişim ve sadece medya dosyalarını değil tüm ekranı direkt paylaştırabilmesi. bir ek özelliği de bu standarta sahip bir set top box(kablo tv, digiturk, d-smart kutusu gibi) ile elinizdeki uyumlu tablet, telefona yayın alabilmeniz. yani evdekiler dizi izlerken siz maç izleyebileceksiniz falan. gelecek vaat eden bir oluşum gibi geldi bana. apple airplay muadili bir şey sanırım kendisi.
 • efsanevi (bkz: 24) dizisinin klişe söylemlerinden olan "send it to my screen" lafının gerçeğe dönüşmesini sağlayacak teknoloji. bunu yapan komple ekranı değil, ekranın bir bölümünü ya da aktif pencere sınırları içindeki zamazingoları da başka bir cihazdaki ekranla anlık olarak realtime paylaşır, paylaşacaktır.
 • beni hayal kırıklığına uğratan teknoloji. tabi bu hayal kırıklığının sebebi lg tv, samsung galaxy s3 veya airties modem olabilir, bilmiyorum.

  az önce galaxy s3 ekranını miracast üzerinden tv ye aktarıp final fight oynadım. ekran donarak ve geriden geldi. teorik olarak süper olmasına rağmen pratikte kötü bir olay.
 • henüz emekleme çağında olan güzel teknoloji. telefon ekranında ki görüntüyü varsa ses ile birlikte wi-fi ağı üzerinden olduğu gibi tv ye aktarmaya imkan verir. görüntü ve ses telefonunuzda sıkıştırılarak gönderildiği için kalite düşüktür ve lag sorunu vardır. akıcı bir oyun oynayamazsınız, media player olarak kullanımı ise görüntü ve sesteki kalite farkı yüzünden tatmin edici değil. peki ne işe yarar bu teknoloji derseniz, telefonunuz ile çektiğiniz fotoğraf ve videoları hızlıca izleyebilirsiniz. televizyonunuzun kendisinde bu özellik olmasada harici adaptörler vasıtası ile aptal cihazınızı bir anda gayet akıllı bir tv ye dönüştürebilirsiniz.
  merak edenler için bu teknoseyir editörlerinin incelemesi http://teknoseyir.com/…le-kablosuz-goruntu-aktarimi
  buda küçük asistanım ile yaptığım miracast lag testi http://www.youtube.com/watch?v=nm2gln59t_q
 • lg smart tv sayesinde tanistigim sistem.
  chromacast almama gerek kalmadi.
  bu arada cep telefonunda buldugunuz youtube videosunu tv'ye aktarmak icin buna gerek yoktur; direkt uygulama ekranindan eslestiriliyor.
 • beni bu aralar kanser edendir.
 • lg webos tv'ye telefonumun goruntusunu aktarmak icin istedigi uygulama. app storede bulunmamakta kendisi. iphone icin baska hangi uygulamayi kullanabilirim? yardimci olabilecek varsa yesillendirirse sevinirim.
 • tv cast(l) ios için alternatiftir.
 • android nougat ile google tarafından desteği kaldırılmış şahane akıllı telefon ekrana yansıtma şeysi. sırf chromecast satmak için yaptılar çok ayıp ettiler çok. android ruhuna aykırı bir hareket oldu. terbiyesizler.