şükela:  tümü | bugün
  • yönetmenliğini lee hwan-kyung'ın yaptığı 2013 guney kore filmi.
    zihinsel engelli bir babanın üzerine atılan ağır suç, idamla yargılanması ve kızı ile mahkum arkadaşları arasındaki diyologu trajikomik şeklinde anlatan bir senaryoya sahip.. kaliteli bir film
  • film arşivimdeydi izlemeyi sürekli erteliyordum ama bu gece izlemek gibi bir hata yaptım. film boyunca bi güldüm bi ağladım ama son sahnelerde salya sümük birbirine karıştı. oyuncular hepsi gayet başarılıydı. seung-yong ryoo sen nasıl bi yeteneksin (bkz: all about my wife)
  • hak ettiği değeri görmeyen bir başka güney kore sineması filmidir.
  • güney kore yapımı inanılmaz güzel bir film. dram ağırlıklı gülümsettiği yerlerde bile ince bir sızı giriveriyor içinize. son sahnelerde bildiğin gözyaşlarım sel oldu. ağlamaya mı meyilliydim diyeceğim; ama yok ya şu filmi izleyip samimiyeti, baba ve kız arasındaki sevgiyi hissetmeyen adama adam demem. o kadar netim bu konuda. hani bazen diyoruz ya bu dünyaya çocuk mu getirilir her yer kötülük dolu falan diye kim bilir belki bir çocuk güzelleştirir dünyayı.

çekene oynayana yazana tek sözüm var. allahınız yok mu oğlum sizin? girmeyin siz bu tür konulara.

detaya gerek yok bi film tavsiye et deseler al bunu izle derim.

bunu izleyin. ağlarsan karışmam ama...
  • (bkz: 7 beonbangui seonmul*) kore sinemasinin ne derece kaliteli eserler ortaya cikardiginin ispati muhtesem film. sirf su adamlarin konusmalari itici geliyor diye inatla ertelemistim seyretmeyi. *
    adamlar kol gibi yapmis bildigin. o kucuk kizin bakislari, gulusu, babasi ile diyaloglari dort mevsimi yasatiyor.
    spoiler vermeyecegim ama bir tavsiyem olacak ya yalnizken seyredin ya da yaninda aglamaktan utanmayacaginiz birisi ile . baska turlusu guc.
    puanim: 10/10
  • gizli saklı kenarda köşe de kalmış, içinizi ısıtan sıcacık duygularıyla toygar ışıklı ve kıraç müzikleri olmadan yüreğinize ulaşabilen kore filmidir.

özcan deniz, uğur yücel ve mahsum kırmızıgül abimlerimiz umarım benzerini çekmeye çalışmazlar.
  • izlerken aklıma benzer filmleri getirmiştir.

(bkz: the green mile)
    (bkz: babam ve oğlum)
  • salya sümük ağladığım nadir filmlerden birisi oldu.
    koreliler dram ve komedi dalında çok başarılılar. izleyin izletin.
  • kore yapımı film özgün bir senaryoya sahip. yabancı filmler arasında ağlatabilecek yapımlar arasında üstlerde yer alır hatta zirvede bile olabilir. izleyenin mutlaka göz yaşı dökeceği bir film. cinayet günlükleri filminde nasıl ki güney kore’nin polis teşkilatı hakkında fikir sahibi olduysak bu filmde cezaevleri ve yargı sistemleri hakkında aklınızda bir fikir oluşuyor. çok ama çok güzel bir film. kimsenin yanında ağlamak istemiyorsanız mutlaka yalnız izleyin.