• fransız yapımı bir çizgi film. türkçesi "uğur böceği ve kara kedi"
    çizimleri japon çizgilerini andırıyor; kötü karakterin minik kelebekleri "kara/kötü" yapıp ona akuma demesi de japon etkisini iyice hissettiriyor.
  • zeremy zag yapımı... sıcak ve içten karakterleri olan çizgi film. fransızca öğrenmek istiyorsanız size yardımcı dahi olabilir.
    tek kusuru 2. sezonun 2017(18:/) de olması.
  • bütün bölümlerini izlemekteyim. biraz çocukça olaylar oluyor ancak karakterlerin hal tavırları gerçekçi. şirin bir animasyon. paris'i seviyorsanız size göre.
  • öyle güzel ki.. hep aynı olaylar döngüsü olmasına rağmen severek izliyoruz kızımla..
  • bende kızımla izliyorum güzel bir çizgi film ama hep aynı hep aynı bir de kötüler mi kazansa?
  • ikinci sezonu başlamış, ilk 6 bölüm internette ingilizce ve fransızca olarak izlenebiliyor.

--- spoiler ---

hawkmoth'un kimliği ilk bölümden açıklandı, tam tahmin ettiğim kişi
    --- spoiler ---
  • --- spoiler ---

şanslı tılsımmmmm! •:*´¨`*:•.
    --- spoiler ---

uğurböceğimiz marinette'nin sevdiceği, olağan halinde kibar-görgülü olan adrien'in kara kediye dönüştüğünde o çekilmez tavırları.. normalde gayet uslu bir çocuktur. onu sevin.*

edit: beni bu hale getiren işsizlik değil, minik yeğenimdir.

--- spoiler ---

kedi krizimmmmm! •:*´¨`*:•.
    --- spoiler ---
  • uğur böceği: marinette
    kara kedi: adrien
    gizli kimliklerini bilmeyen ikilinin ilişkisi şu şekildedir;
    marinette adrien’e platonik aşık iken
    kara kedi uğur böceğine platonik aşıktır.

dünya telaşından inanılmaz bunaldığım zamanlarda özellikle açıp izlediğim, çocuk psikolojisine girmemi ve herşeyi, herkesi unutmamı sağlayan çizgi dizi.
  • birbirlerinin gerçek kimliklerini bilmeyen süper kahramanların birbirine aşık olmasıyla ay savaşçısı ve smokinli şovalye'yi hatırlatan yeni nesil çizgi film.
  • kızıma izletme bahanesiyle fena sardırdığım çizgi dizi. marinette ve adrien'in uğur böceği ve kara kediye dönüştükleri zaman karakter değişimi de geçirmeleri oldukça enteresan olsa da (hadi marinette'i anlıyorum, süper kahraman olunca daha sorumluluk sahibi ve havalı birine dönüşüyor; ama normal hali son derece karizma olan adrien'in saftirikleşmesi ne ayak?) ikilinin birbirlerinin gerçek kimliğini öğreneceği günleri iple çekiyorum :) valla yirmi sene sonra adeta bir ay savaşçısı tadı yakaladım bu çizgi dizide; fransızların böyle şeker çizgi filmler yapabildiklerini doğrusu bilmezdim. akşamları eve gelince haberleri açıp sinir stres yaşayacağıma bir süredir disney channel açıp uğur böceği ve kara kediye takılıyorum, terapi gibi geliyor...
hesabın var mı? giriş yap