şükela:  tümü | bugün
  • jp. "future diary" (gelecek günlüğü)

2011 sonbahar sezonu itibariyle animesi yayınlanan manga. gördüğü herşeyi cep telefonundaki günlüğe kaydeden amano yukiteru isimli bir liseliyi ele alır. daha sonra deus ex machina amano'nun cep telefonunu kendi olası geleceğini görebildiği bir "future diary"ye çevirecektir.

sadece gasai yuno isimli karakteri tanımak için okunmalı/izlenmeli.

--- spoiler ---

akise aru = top

--- spoiler ---
  • yandere karakter tipini tanımak için iyi bir manga.
  • off yuno'nun hastasıyım. öyle bir hastasıyım ki gelmiş geçmiş en iyi yandere karakterlerden birisi kendisi. insanın içinde olan yandere ateşini ve fetişini öyle bir seviyeye getiriyor ki insan böyle çığrından çıkıp sağa sola saldırası geliyor. annem geçen gün eve iki tane, güzel desenli saksılar içinde, hoş kokulu çiçekler almıştı ama bir ara sırf yuno'ya olan aşkımdan, böyle neden yuno gibi bir kız benim için yandere olmuyor ve beni böyle sevmiyor, neden benim böyle takip sapığım yok diye hıncımı zavallı saksılardan çıkardım. manyak mıyım neyim ne? ama tabii annem o saksıları görünce beni bir güzel bağlayıp ceza olarak bahçeye bel altımdan aşağısını bir gün mahalleye ibretlik olsun diye gömdü. şimdi gün yüzüne çıkamıyorum bu utançtan sözlük. öyle seviyorum ama olsun yuno için her şeye değer, yirim.
  • (bkz: gasai yuno)
  • yuno'dan sonra serinin ikinci yıldızı, terörist olarak bildiğimiz uryuu minene'dir. eğer mangasını okuyan var ise kendisi manganın ilerleyen bölümlerde okuyucuya kendisini baya bir sevdiriyor ve bana göre bu serinin en güçlü karakteri bir kadın ve bir ademoğlu olarak onca acıya rağmen. yuno'yu mu yoksa kendisini mi daha çok seviyorum bilemedim halen. hatta yan hikaye olan "mosaic"i okuyunca insan daha bir çok seviyor kendisini ki zaten bu hikaye anime ile şu anda paralel gidiyor *. ayrıca kendisini seslendiren kişi nichijou serisinin baş karakterlerinden olan mio'yu seslendiren seiyuu, aizawa mai'dir. insan ister istemez yılın en iyi komedi serisini izledikten sonra böyle bir sesi, böyle bir ciddi seride görünce birazcık affallıyor ama kendisinin allah vergisi bir sesi olduğundan uryuu ile sesi çok güzel bütünleşmiş. yani kendisinin sesini uryuu'yu çok güzel yansıttığını düşünüyorum. ayrıca ilk başta uryuu'yu seslendiren kişinin sayaka ohara olduğunu düşünmüştüm. yani fairy tail'de erza scarlet'i seslendiren seiyuu. aslında o ablanın da sesi güzel giderdi uryuu'ya ama biraz fazla tok gibi olurdu. her neyse, kısaca seslendirme sanatçıları itina ile seçilmiş 2011 yılının en iddalı serilerinden ve en sevdiğim manga serilerinden birisidir mirai nikki.
  • serinin yaratıcı sakae esuno'nun elinden çıkma yeni serisi için ayrıca (bkz: big order).
  • yakında live action filminin çekilecekmiş bu serinin gülsem mi, sevinsem mi yoksa ağlasam mı bilemedim. her ne kadar filmlerden nefret etsem de yine içimden bir ses filminin güzel olabileceğini söylemeden edemiyor.
  • en sevmediğim yeni nesil otakusever çizim teknikleriyle yoğrulmuş anime:
    http://kevo.dasaku.net/…oads/2011/10/mirainikki.jpg

bu nedir ya... konusu güzeldir de görüntüler çocuklar (ve otakular elbette) için diye bağırıyor.
  • finaline doğru yaklaşmakta olan animedir. şu an ağzım açık kalaraktan yazıyorum.

--- 23. bölüm spoiler ---

yuno senden bir bokluk bekliyordum ama bu kadarını da beklemiyordum be güzelim. meğersem sen çoktan tanrı olmuşun da sapık sapık yukiteru ile anını yaşamaya geri dönmüşsün. bu nasıl bir karakterdir, bu nasıl bir senaryodur? bizim yukiteru'da "anaa bana yazan esas yuno gitti" diye üzülüyor. ulan gerizekalı insan birazcık da mı tırsmaz kızın deliliğinden? sen bu mala güven güven arkadaşlarını doğra sonra da "ikinci yunooo" diye çemkir. bak sinirim kalktı sabah sabah.

ha anime baya güzel ama ona lafımız yok. severek takip ediyoruz.

--- 23. bölüm spoiler ---
  • eğer daha çok merak uyandıran ve daha az bayan bir senaryosu olsaydı death note kadar iş yapardı. hatta çizimler de ara ara sıçanzi. ama özellikle yuno ve kurgusu izletiyor şimdi. herkes benim gibi değil biliyorum, yoksa ben çok sevdim.

--- spoiler ---

yuno değişik tonlamalarla 5000 kere yukki diyor.

--- spoiler ---

edit: finaliyle adeta yıkmıştır.