şükela:  tümü | bugün soru sor
 • küflü peynirler yapan, üretim tesisi menemen'de bulunan bir firma. ürünlerinin isimleri son derece sufi (aşiran, canruba vs), umarım şarap eşliğinde tüketmemizin bir sakıncası olmuyordur.
 • uzun zamandır tükettiğim harika artizan peynirlerin markası.

  el yapımı ve butik olarak üretilen, endüstriyel peynirlerle arasında dağlar kadar fark olan peynirlerden bahsediyorum. peynir ülkesi olmamıza karşın ne yazık ki peynir sektörü yağ oranıyla oynanmış ve kalitesiz sütlerle üretilen zahmetsiz, eskitilmemiş endüstriyel peynirlerle dolu. miralem arada gerçekten farklılaşan bir güzellik.

  "tarzı siyah" isimli karabiberli peynirleri benim favorim, şu an ilk defa "aydilge" adını verdikleri inek sütü bazlı peynirlerini deniyorum, trappist biralarla, bilhassa tripel ve quadrupellerle çok iyi uyum sağladığını düşünüyorum. peynir severlere kesinlikle tavsiye ederim.
 • dün üretim tesisini ziyaret ettiğim ve çok beğendiğim, inanılmaz titiz bir sahibesi olan ve ülkemizde güzel şeyler de oluyor diye düşündüren firma.

  izmir-menemen’e bağlı emiralem beldesinde fransız tarzı üretim teknikleri ile türk damak tadına da uygun peynir üreten butik firmadır. ürünleri diğer yerli ürünlerden farklı olarak piyasada bulunabilecek peynirler olmamakla birlikte daha çok şarap ile birlikte tüketmek için uygundur.

  türkiye’nin bir çok şarap üreten firması, şarap severlere tadım esnasında bu firmanın ürünlerini ikram ederler. özellikle tarzı siyah ve aşiran isimli ürünleri kırmızı şarap severlere tavsiyemdir.