şükela:  tümü | bugün
 • the dark knight rises filminde marion cotillard'ın canlandıracağı karakter.

  --- spoiler ---

  ancak filmin cast'ına baktığımda; daha önce liam neeson'ı bize ducard diye yutturan christopher nolan'ın bu kez de talia al ghul'u miranda tate diye yutturduğunu düşünmeden edemiyorum.

  --- spoiler ---
 • eski queensryche solisti geoff tate'in (sanirim uvey) kizidir. queensryche gitaristi parker lundgren ile bir sure evliydi. 2009 american soldier turnesinde lundgren'in kullandigi penalarin ustunde "dude, i am totally nailing geoff tate's daughter" yaziyordu.
 • nam-ı diğer talia al ghul... nolan'ın uydurduğu, uydururken de içini dolduramadığı bir karekter.

  filmde niçin bruce wayne ile seviştiğini anlayamıyoruz -anlayan varsa ban anlatsın! filmin sonunda gayesinin batman'dan intikam almak ve babasının misyonunu tamamlamak olduğunu öğreniyor ama intikam almak istediği kişinin yatağına girmesinin nedenini anlayamıyoruz... aklıma gelen tek şey miranda'nın, bruce wayne'in batman olduğunu bilmemesi ancak bane bruce'un kimliğini bildiğine ve bane'in arkasında da miranda olduğuna göre bu pek de olası değil!

  öyleyse 2 saat sonra adamı bane tarafından kırılacak olan bruce wayne ile bu kadın niçin sevişti?

  öyle zannediyorum bir nolan filminde görülen en anlamsız karakter bu... the dark knight rises'ın başarız görünmesinin en büyük nedeni!