• zeki alasya ve metin akpınar'ın 90'ların başlarında trt için yaptıkları dizi.
 • bunlar genellikle çok şanslı ve etrafına pozitif neşe saçan arkadaşlardır. eğer aşırı neşeleri sizi sinir etmezse, yakınınızda bir adet bulundurmanızda fayda vardır. insanın ömrüne ömür katarlar vallahi.
 • kemal tuğcu nun bir kitabının adı. yine yokluk, sefalet, açlık ama gururlu bir aile tablosu çizilmiştir kitapta. ne oldum dememeli ne olacağım demeli sözü düstur edilmiştir. çocukluğumuzun zaman kayıplarından biriydi, hatırlamış olmak bile canımı sıktı şimdi.
 • zeki-metin ikilisinin kuşkusuz en komik filmlerinden biridir ki an itibariyle samanyolu nda gösterilmektedir..
  yol çizgicileri, çocuğu paketleme sahneleri, kumaş bakmak isteyen adamın kafasına kumaşı geçirmeleri, intihar ederken ayaklarını gömdükleri çimento kutuları ve daha bir sürü yaran sahneyle güldürürken düşündürmez, sadece rahat rahat gülersiniz.
 • göksel arsoy, yalçın dümer,açelya akkoyun ve rahmetli kerim tekin in oynadığı bir diziydi. yaz tatilinde anneannemlerde kalmak zorunda olduğumuz bir dönemde yayınlanırdı öyle kuşağı izlerdim eğlenceli bir diziydi.
 • kemal tuğcu'nun öykü kitabı. kimsesiz kalan bir kız çocuğunun teyzesi tarafindan haksızlığa uğraması ve kirsalda daha önce görmediği uzak akrabalarinin yanına siginmasini ve bu hayata alişmasini konu alır.
 • zeki alasya ve metiin akpınar'ın 1974 ylında çekilen sinema filmi...
  ayrıca;
  (bkz: pezevenk müfit)
 • zeki alasya'nın diyalogları ile kırıp geçirdiği film.

  - benim adım temel gemi işleteyrum dünyanın denizlerine, ula bütün orospular tanır beni sen nasıl tanımaysun...

  metin akpınar'ın uykusuzluktan zeki'nin verdiği çocuğu kumaş sanıp paketlemesi, son anda annesi geldiğinde saralımda öyle götürün demesi ?

  dükkanı soyarken yakalanmamak için cansız mankenin yanında hareketsiz durmaları

  - afedersiniz zeki ve metin beyler burada mı oturuyor ?
  - vallahi burada bir zeki metin oturuyor ama beyliklerini hiç duymadım :d
  dipnot :

  zeki alasya:

  - fatma beni sevmese de, ben onu seviyorum ya :)
 • 1974 yapimi zeki metin filmi. bugün ilk defa izledim, cekiminden 45 sene sonra.
  televizyonlarda neden yayinlanmamis bu film, hayret.
  komik film, vakit gecirmek icin birebir, ama yerlere yatmayi beklemeyin.
  filmin son 1 dakikasi haric, hic mirasyedilik bir durum yok, her zamanki gibi gecim sikintisi icinde hayat mucadelesi veren iki arkadasin basindan gecen komik durumlar anlatiliyor.
 • sadık şendil'in yazdığı, aram gülyüz'ün yönettiği; zeki alasya, metin akpınar, hale soygazi ve fatma belgen'in oynadığı 1975 yapımı film.

  zeki ile metin'in sıkıcı filmlerinden. zaman öldüreyim diye izlenir ve gerçekten de zamanınız ölür. bu filmi izlerken elinizde telefon, başka bir şeylerle de uğraşmanız salık verilir. devamı biraz spoiler ama spoiler ibaresi koymak istemiyorum bu film için.

  acil para gereken bir konu oluyor ve ne piyango çıkıyor ne yerde para buluyorlar. sabah akşam demeden türlü işlerde çalışıyorlar. yeşilçam bu gerçekçiliğe daha fazla tahammül edemez diye düşünürken sağ olsunlar şaşırtmadılar ve iki klişeyi bir arada verdiler. hem soygun yapıyorlar hem miras kalıyor. bununla da yetinmiyor senaristimiz, bir de izleyiciyi kanser etmek için miras haberini kahramanlarımıza filmin son dakikasında veriyor.
hesabın var mı? giriş yap