şükela:  tümü | bugün
 • sözlerinde bir hoşluk barındıran şarkılar...
 • albümdeki herkesin mirkelam şarkılarını hem kendi tarzlarında hem de mirkelam'a yakışır şekilde söylediği bir albüm olmuş. hepsi güzel. ama ben feridun düzağaç'ın seslendiridiği erenköy'ü ayrı sevdim. bilmiyorum belki benim algı seçiciliğimdir.

  keşke bir şarkıyı da mesela albüme koymadıkları "bağırıyorsam sebebi var" şarkısını hep birlikte seslendirselerdi. gerçi albümdeki hemen herkes star ancak gene bir şarkı beraber söyleseler, bir anıları kalsaydı şu albümde incileri dökülmezdi herhalde. neyse... güzel bir iş olmuş. şu referandum dönemi kaynamasa bari.
  _________________________________________________________________________________________
  hayır! egemenlik kayıtsız şartsız milletindir! egemenliğin kullanılması, hiçbir surette hiçbir kişiye, zümreye veya sınıfa bırakılamaz." (anayasa madde 6)*
 • böyle toplama albümlerde dinleyicinin beklentisi nedir diye düşünüyorum. ilk başta şarkının orijnal halinin çok bozulması hoşuna gitmez diye düşünüyorum. ama doğru olan bu değil. neredeyse eski haliyle aynı düzenlemeyle o şarkıyı başka sanatçıdan dinlemek 3. seferden sonra zevk vermeyecektir. bir yenilik, şarkıya yeni bir kimlik koyma arayacaksın çünkü.

  bu albüme gelirsek şarkıya kendi kimliğini koyabilmiş iki isim dikkatimi çekti. biri mabel matiz-laubalidiğeri ise nil karaibrahimgil-asuman pansuman. ikisi de çok hoş olmuş.
 • nası bi sebeple çıkarmışlar yahu sanki allah korusun öldü hastanelik oldu vs.
 • elma değil ayva şarkısında insanı tarihin derinliklerine götürerek sorgulatır.
 • erken bir albümdür, mirkelam yeni şarkılarla geri dönseydi çok daha iyi olurdu.
  haliyle albümden arzulanan tad alınamıyor, mabel matiz farkını ortaya koymuş yine tabi o başka, lakin bahsettiğim gibi mirkelam'a böyle bir albüm yapılması bir 10-15 sene daha bekleyebilirdi.
  mirkelam'dan önce kimler kimler var bu tarz bir albümü hakeden.
 • teomanin hatiralar isimli sarkiyi kendine gore yorumlamasi daha albumu dinlemeyi bitirmeden favorim oldu. onun disinda cogu sarkici kendilerine uygun sarkileri secmis ve guzel soylemisler. bu aralar dondurup dinleyecegim basarili album.
  eser yenenleri normalde sevmesem de ah bir joker sarkisini eglenceli soylemis.
  suna bak teomanla eser yenenleri ayni giride yorumlamak da varmis hayatta*

  edit: "yine bindim arabama oyle hizli gidiyorum ki..."
 • çok beğendim ben bu albümü, severek dinliyorum.

  eleştirilerim var tabii ki: gülşen aynı mirkelam gibi söylemiş. hatta bir ara mirkelam ile düet mi yapıyorlar dedirtecek kadar aynı şekilde söylüyor gülşen. düzenleme de neredeyse aynısı. bendeki hissiyat: ne gerek vardı aynısını yeniden yayınlamaya?

  eser yenenler de aynı mirkelam gibi söylemiş ancak beklenmedik şekilde iyi söylüyor. aman söylemesin ne gerek vardı diyemeyeceğim. sesinin güzel olduğunu bilmediğim bir oyuncunun güzel bir yorumuyla karşılaştım. isteyen herkes şarkı söylesin zaten.

  mabel matiz, şahane bir düzenleme sunmuş. daha önce sultan süleyman'ı yavaşlatarak harika bir şarkı haline getirip tekrar söylemişti. bu sefer de tekrar söyleme işinin hakkını veriyor şarkıyı farklılaştırıp sunuyor. ancak.... laubali bir şarkının bu kadar yavaşlatılması benim hoşuma gitmedi. başka bir şarkı seçmeliydi diye düşündüm.

  göksel çok bir farklılık yaratmıyor, kenan doğulu da öyle. ancak bu şarkıcıların söylediği şarkılar gayet iyi, kendilerine yakışıyor.

  nil karaibrahimgil ve teoman söyledikleri şarkıları kendi üstlerine gayet de güzel biçip giymişler. her ikisini de beğendim.

  feridun düzağaç'ın söylediği erenköy de gayet iyi, şarkının bu hali (orijinalinden çok farklı mı bilemiyorum) bana şarkının ne kadar iyi olduğunu gösterdi. mirkelam söylerken bu kadar dikkatimi çekmemişti.

  bedük'ün ve pinhani'nin bu albümdeki yorumlarını beğendim ancak bu ikisi şarkıları bana çok hitap etmediği için takip etmediğim şarkıcılar. çok yorum yapamayacağım ancak her ikisi de albümün renkliliğine çok güzel katkı sunmuşlar.

  en çok sevindiğim ise çıkıntı bir şarkıcı olmaması. baştan sona rahatlıkla dinleniyor.

  10 adet şarkı barındıran, az ve öz, amacına çok güzel hizmet eden, tertemiz ve bütünlük sağlanan bir albüm.
 • beduk terle parcasini cok kotu yapmis. ilk 10 saniyesi bu kadar guzel baslayip, boylesi rezil devam eden baska sarki dinlememistim.