• kesinlikle fps olmayan oyundur.

bir kere, oyunun ağırlık noktası oradan oraya koşmak, hoplayıp zıplamak. arada sırada power-up türevinden silahlar almak, azıcık kullandıktan sonra bunların bitmesi. sonra tekrar hoplayıp zıplamak. hangi türe girer bu tanım? platforma. dice ne yapmış peki? oyunculara şu ana kadar örneği olmayan (montezuma's return hariç) first person kamerasından oynanan bir platform oyunu çıkarmış. e insanlar bunu anlamayıp dan dun shooter aksiyonu bekleyince, sonra da beceremeyince lame de der, gears da der, resistance da der.

super mario galaxy ne kadar third person shootersa, portal ne kadar first person shootersa, mirror's edge de o kadar first person shooterdır. bu da böyle biline.
  • oyun tarihinin en değeri bilinememiş oyunlarından biridir. birbirinin kopyası haline gelmiş oyunların arasında tepeden tırnağa herşeyiyle o kadar orjinal, o kadar güzel bir oyundu ki 4-5 kere bitirmeme rağmen hala o müthiş tema müziğini* duyduğumda tekrar oynayasım gelir.

assassin's creed serisinin 1. oyundan sonra gelen 2. oyunuyla yaptığı o muhteşem sıçrayışı yıllardır bu oyundan da bekliyorum. gelecek bir devam oyununda öyle çok seye de gerek yok. daha derin bir hikaye ve daha iyi kurguyla efsane olur o oyun. lütfen fazla bekletme bizi dice.
  • tam benlik oyundur. her türlü fps'de gerim gerim gerilen, düşmanı gördüğü yerde kaçım kaçım kaçan bünyem bu oyunla aradığı huzuru bulmuştur. tek yapman gereken, kaçmak. ben zaten hep öldürmek yerine kaçmayı tercih ederdim.
  • pc sürümü gün itibariyle reloaded bandrollü olarak, raflarda* yerini almıştır.
  • içinde ''it's not news anymore it's advertising'' gibisinden bir replik barındıran inanılmaz oyun.
  • kurgu ve oynanış bakımından çok farklı bir konsepti olan oyundur, hele ki büyük bir monitörde yada 106 led tv nin karşısında oynuyorsanız bambaşka olur. bir an kendiniz o çatılardan atlıyormuş hissine kaptırır sizi. bir ara bakarsınız ki kalbiniz küt küt atıyor yerinde. o derece de bünyeye heyecan ve adrenalin yükler.

anlamadığım şey böylesine sıradışı ve güzel olan bir oyunun yeteri kadar ilgi görmemesi. kesinlikle sınıfında bir numara.

5+1 sinema sistemi + 106 ekran led tv ile oyunun içinde olmaktan farksız hale gelirsiniz. atmosfer sesleri çok çok iyi.

not: kesinlikle physx destekli bir ekran kartında oynamanızı tavsiye ederim, görsellik olarak çok güzel efekler katıyor.
  • yeni bir half-life olsun sagası oyunlar boyu sürsün istenecek kadar güzel bir konsepti vardır bu oyunun. şunun şurasında bir hafta öncesine kadar oyun listesinde valve'ın yapmadığı tek bir oyun* bulunan bir insan olarak söylüyorum bunu. gerçekten, ama gerçekten tadılması gereken bir oynanışı var.

hikayeyi boşver roman mı bu.
  • neden bilmiyorum bana feci sekilde run lola run cagrisimlari yapan bir oyun.
  • acayip guzel bir tv reklami mevcut sirf o yuzden ilgimi cekti.

http://www.youtube.com/watch?v=dfkas0cdu9i
  • arka planında still alive çalan tanıtım videosunun insana özgürlük hissi verdiği yapım. oyunun kendisini oynamadığımdan iyi mi kötü mü tam bilmiyorum bilgisayar versiyonunu bekliyorum da o video çok güzel ikinci kez izlerken de aklıma ergo proxy geldi şehir , kovalamacalar vs. sonra dedim free run miri ran falan yalan olur istanbulda her yer kiremit çatı* , bir yandan da kış ayındayız doğal gaza zam yapıp kömür dağıtmışlar mahallede millet kombiyi bırakıp soba kurmuş. çatıdan yüz metre koşsan bush olarak başlayıp obama olarak bitirirsin.
hesabın var mı? giriş yap