• 80'li yıllarda "maç başlıyor ding ding, seyrederken mis puding!" şeklinde reklamı olan; çikolata, muz, çilek ve hindistan cevizi aromalı çeşitleri bulunan hazır puding. 90'lı yılların ortalarında nestle'nin mis süt'ü almasıyla piyasadan silinmiştir.
  • ne güzel muzlusu, çileklisi falan vardı. mis gibi kokardı. plastik bir kaşıkla kutunun içinden pudingi yerdik. sıkıştırıp pudingi fışkırtmadan. bir de bunun kakaolusu vardı, saçma sapan bir tadı vardı öyle danette gibi falan değil kesinlikle...
    (bkz: ne güzel komşumuzdun sen fahriye abla)
  • tetrapak ambalajda gelen bir pudingti.
  • çocukluğumdan kalan en güzel tatlardan biri muzlu mis puding. bir pudingin bir insan evladını mutlu etmeye yetip de artacağı günlerden...kabanımın kapüşonu başımda, boynum atkıyla sımsıkı sarılmış ankara ayazında. yolda yürürken atkıyla mücadele ederek yediğim an hala aklımda. ne pudingmiş arkadaş, çocuk hafızamın çektiği fotoğrafı getirdi gözümün önüne...
  • cileklisi ve muzlusu cocuklugumda meyveli pudingin sevdigim nadide formuydu. tetrapak ambalajda gelen, onlu arkali esmer kiz-erkek resmi olan sirin kutularda satilirdi. o tadin sirri neydi bilemiyorum, ama nestle gaza gelip üretse stok edebilirim o derece.
  • hayatımda daha güzelini yemediğim puding. o kadar güzeldiki paketi yırtarak açıp köşelerinde kalanları bile yalardım. hastalanınca annemden ilk istediğim şeylerdendi. olsa koliyle alırım beh.
  • görselini koyalım da bilmeyenler de bilsin. çok güzeldi harbiden...

http://i.imgur.com/mdfi5jm.jpg
  • an itibariyle yediğim hede. lezzeti ve kıvamı mükemmel. hala güzel yapıyor adamlar. çikolatalısını öneririm.
  • ayrıyetten hindistan cevizlisi de vardı bunların. bakkal amca pudingi alınca çekmeceden plastik kaşığını da haricen verirdi eline. kenarını küçük olduğumdan yırtıp açamazdım. gene bakkal amcam yetişirdi imdadıma ve o kocaman bıçağı ile üst kısmını kulaklarından açıp cirt diye keserdi. sonrası olaylar olaylar..
  • yıllardır benzer bir lezzet bulamadım. muzlusuna bayılırdım. hemen bitmesin diye plastik beyaz kaşığının ucuyla azar azar yerdim.

hâlâ puding deyince ilk aradığım lezzet. ama nerdeee. saçma salak danoneler sarmış her yeri.
hesabın var mı? giriş yap