• istiklal'de benetton'un yanından a$agiya inen, hamamiyla me$hur cadde. seneler once onunde 2 ay boyunca bobrek hastasi bi cocuk icin gitar calip bagi$ toplami$tik, dolandirici cikmi$ti ibneler. (bkz: dost kazigi)
  • içtikleri bir bardak biraya 5 milyon verip laf etmeyen ama sokakta bulunan kitapçi tezgahindaki kitap fiyatini (2 -3 milyonluk kitaplar) ele$tirip, kitabi tezgaha sinirli bir $ekilde firlatan "entel magandalari" bünyesindeki kafe / barlarda ağirlayan sokak.
  • bir uçbeyi` : ilhan berkvakti zamanında burası için şunları yazmıştıkartograf ` defterine:
    "bu hep siyahlar giyen hep şemsiyesiyle dolaşan hep önüne bakan mis sokağı"
  • acil yardım gitmesi gereken sokak. twitter 'da acil ambulans gönderilmesi çağrısı yapılıyor, polislerce sıkıştırılmış yaralılar varmış. yardımda bulunacaklara duyurulur!
  • direniş esnasında kadın olmama rağmen polislerden efsanevi dayak yediğim sokaktır...
    her geçtiğimde psikolojim altüst oluyor arkadaş.
  • bir zamanlar şapkacı arlet'in yaşadığı sokaktır.
  • bir zamanlar gazete okumanın, kitap karıştırmanın, arkadaşlarla iki lafın belini kırmanın icra edildiği güzel mekânlardan bir tanesiydi beyoğlu'nda; şimdilerdeyse belediyenin gazabına uğrayandır.
  • istiklal caddesi'nden tarlaba$ı istikametine giden yaygın bir geçi$ güzergahı olması sebebiyle sürekli kullanılan bir sokak olmakta fakat sözkonusu kafe barların masalarını ortadan iki ki$inin geçeceği patikayı bile çok gördüğü sokaktır.

belediyenin yapmı$ olduğu operasyon sonrası yine geçtim fakat ne geçmekti anlatamam. kafe bar garsonları ve nargile közlerine çarpmadan omuz yemeden geni$ geni$ geçtim vallahi.

dı$arıdaki masalarda oturanların rahatlığı pahasına sokakları geçi$e kapatmayı kendisine hak gören zihniyete, beyoğluna yapılan müdahalenin esas ve dile getirilemeyen sebeplerine kar$ı olduğum kadar kar$ıyım haliyle. sokaklar sadece orada sigara yasağı / sıcaklar yüzünden içip eğlenenlerin değil; aynı zamanda o sokaklardan geçmek zorunda olanlarındır da. yarın bir gün masada içenlerle sokaktan geçenler yer deği$tireceklerdir haliyle. ben $ahsen o sokağı yaya geçi$ini engelleyen bir mekanın mü$terisi olmaktan haz duymam. bir de üzerine katlamalı tarifeden hesap ödemek mi asla.

bu yazdıklarımın asıl sebebi: mis sokak'ta ara sıra rastladığım garsonlarla oradan geçemeyen yayaların kavga gürültüleridir. insanlar en ufak bir kavgayı etnik yönlere çekebilme refleksine sahip olduklarından beri mis sokak beni hep ürkütmü$tür. konunun hassasiyeti bu aralar daha iyi anla$ılmaktadır sanırım. koskoca zeytinburnu ilçesi karı$abiliyorsa ve polis müdahalesi bile yeterli gelmiyorsa gerisini siz hesap edin.
  • büyükparmakkapi sokak ile karşı karşıya olan sokak olup ve geniş olduğundan üstelik yazda geldiğinden cafelerin sokağın ortasına sandalye ve tabure koyarak müşteri kazandığı sokak..
hesabın var mı? giriş yap