şükela:  tümü | bugün soru sor
  • her ne kadar altiniza edecek duruma gelsenizde, gtunuzden bok girip girip cikiyor olsada, hafiften terlemeye basladiginiz, gozunuzun karardigi , anlatilanlari duaymayip sorulara cevap veremiyecek seviyede olsanizda son hadde kadar yapmmamaya calisilan eylem. kokeninde sicarken olusacak koku ve ses korkusu, ishal dolayisi ile got patlamasi gorkusu veyahutta en onemlisi klozet deligini tikama korkusu yatar bu onermenin temelinde.
  • son derece yanlış bir önermedir.türk dediğin misafirlikte de sıçar kongrede de sıçar.hatta misafirlikte sıçmakla kalmaz tuvalet kağıdı yoksa şıpşıp sonrası kapı arkasında asılı duran bornoza götünü de siler.boşuna birbirimizi kandırmayalım.
  • 1 haftalık yurtdışı akraba ziyaretinde beni kıvrandıran önerme.
    (bkz: kol gibi sıçmak)
  • misafir olunan evde hacetimizi görmenin sakincalarini anlatmak üzere kurulan "misafir olunan evde sicilmaz" cümlesi, aslinda türk insaninin misafirperverligiyla asla bagdasmayacak bir önermeye isaret etmektedir. türk insani misafirperverdir, evine sicilmasina sesini cikarmaz. türk insani misafiri için banyoya ayri el havlusu koyar ki hacetini gördükten sonra yikadigi ellerini o havluya silebilsin. bi kere türk insaninin misafirperverlik anlayisi içerisinde önemli bir yer tutan misafiri besiye çekme ve ona mide fesadi gecirtmek sözkonusudur. sorarim size misafirlige gittiginde çay üzerine cay, kahve üzerine kahve içen, bu arada onlarca zeytinyagli yaprak sarma, ikiser üçer su böregi, kisir, patates salatasi, sigara böregi, irmik tatlisi, bilmemkimin pastasi ve daha burada adini sayamadigim kiymetli gida maddesini mideye indiren hangi bünye kisa süre içinde tuvalet ihtiyaciyla dolup tasmaz? peklik sorunuyla cebellesen babannelerimiz bile bu misafirlik sonrasi sonuç almazlar mi? ha? ha? yoksa o nedenle mi ziyaretin kisa olani makbul, bir an önce evimizdeki tuvalete yetiselim diye mi?
  • tuvaletten çıktıktan sonra ev sahiplerinin yüzünde oluşan iğrenme ile karışık müstehzi ifade nedeniyle ortaya atılmış bir iddiadır bu.
  • evinden başka yerde sıçamamanın etkilerindendir. yine de nedense biri evimde sıçsa biraz bozuluyorum.