şükela:  tümü | bugün
  • misafirin arkasından götünü toplamayı sevmeyen insandır da ayrıca.bide bu misafirlerin çocuklu olanları var evlerden ırak.bide bu çocuklar ota boka ağlarlar mızır mızır ,yok canım sıkıldı,yok elim sıkıştı ayrıca (bkz: çoçukların baş belası olması)
  • çocukluğumun yarısı bu gelen misafirlerin ne kadar da büyümüşsün görmeyeli okul nasıl dersler nasıl okuyun çocum çalışın diye başlayıp konuşmanın sonrasında biz sizin yaşınızda evlenmiştik diye devam eden insanın canını sıkan konuşmaları vardır. gelen misafirlerin öğüt verme takıntısını ve bir de çocuğu varsa eğer onun için oyuncak istemesini bir türlü anlayamadım. madem çocuğunla geliyorsun oyuncaklarını getir ilgilen çocuğunla. sen keyif yapıp ikramlıkları götüreceksin diye bana ömürlük eziyet etmek zorunda değilsin. işte bu yüzden ne zaman misafir gelse onlara hiç görünmem.
    (bkz: uyuyor numarası yapmak)
    (bkz: ders çalışıyor numarası yapmak)
    (bkz: dışarıdaymış havası vermek)
  • utana sıkıla hoşgeldinizamkasdasfdsfkzxwe denilerek uzaklaşılan durum.
  • söz konusu misafirlerin tutumundan kaynaklı olarak misafir sevmeyen insandır. yoksa başımızın üstüne ama o misafir de misafirliğini bilecek arkadaş!
  • cinsiyeti erkek olduğu takdirde gelecek kafilenin arasında bağyan bir akranın olduğunu öğrenince vax sponsorluğunda mükemmel erkeği temsil etmek üzere salona konuşlanacak olan tür.
  • "misafir misafiri sevmez ev sahibi ikisini de sevmez" sözünü doğrulayan insandır.
  • rahatına ve keyfine aşırı düşkün insandır.

misafir geldiğinde evde boxerla dolaşamayacağından, koltukta rahatça yayılamayacağından dolayı sevmez bu insan misafiri.
  • benim bu. soz konusu misafir kendi arkadas cevrem falan degilse yani. ortalama bir turk ailesinin ferdiyim ve ailemle yasamak durumundayim. dolayisiyla misafir olayi da her evdeki gibi isler. geneli lanet olasi didisinin didisi akrabalardir bu misafirlerin. seni, sizi gormeye gelir sorsan ama evin kizi evin annesi icin falan iskence saatleridir. cay corek servisi yapilir bir posta. sonra o cay fasli 10 bardaktan asagi bitmez. kimin bardagi bosalmis atmaca gibi beklersin sandalye tepesinde. sonra bir posta da meyve fasli. bu isler bittikten sonra mutfagin haline girmiyorum bile. kisacasi ayiplamadigim, dibine kadar anladigim ve hak verdigim insan tipi.
  • insanlara tahammülü olmayan insandır. sürekli birbirini ağırlayıp hizmet etmeyi saçma bulur. çevresindekilerin iyi niyetinden ve samimiyetinden şüphe ediyordur. hatta insan sevmiyor bile olabilir. hayatında bir kere bile evine adımını atmadığı insanların pişkin pişkin gelmelerinden rahatsızlık duyuyordur.*