şükela:  tümü | bugün
  • vücüdunda en rahatsız olacağı bölgelere bir sıvıyı yanlışlıkla dökme ayağına yatmak. sıvının yapışkan olanı makbüldür.
  • öncelikle ağır bir yemek yapılır. bol bol yedirilir. sonrasında geçen muhabbet şöyledir.
    - elinize saglık, yemekler pek bir fantastikti. lavabo nerdeydi acaba ?
    - lavabo tıkalı, tüh tüh ne yapacaz şimdi.
    - e biz hafiften kalkalım o zaman.
  • tuvaletten en yakın arkadaşa "beni 5 dakka sonra ara.. acil bir şey varmış gibi çaar " diye bir mesaj çek ve telefon gelince misafirleri denize döker gibi sokaga dök.
  • - buyrun sofraya geçelim. yemekte ultra yağsız karnıbahar buğulama ve kerevizli baklava var.
    - aman pek bir leziz gözüyorlar. gerçi biz kapıdan bir merhaba demek için uğramıştık ama ...
  • - aaa napiyorsunuz kuzum siz öyle pantolonu falan indirdiniz?
    - eee kac saat oldu anca farkettim , keske daha önce uyansaydim mevzuya
    - ne diyorsunuz kuzum siz, aa beni niye yere yatiyorsunuz aa napiyorsunuz durun
    - sus ! kiprasma , haaaaah sunuda su yana üptek !,
    - aaaaaa aaaaaaah napiyorsunuz ama siz beni sikiyorsunuz?
    - eee siktirmeden gitmiyeceksiniz anlasilan, naapalim..
  • - oğluum gel amcayla teyzeye pipini göster
    - eööö sizin oğlan 27'yi doldurmamış mıydı suphi bey?
    - olsun canım, gelenekleri yaşatmak lazım.. siz yabancı mısınız hem?
    - hanım sen ütüyü prizde unuttun galiba öyle hatırlıyorum ben.. bize müsaade..
  • lafı döndürerek oturtarak da yapılabilir.
    - sizler nasılsınız efendim.
    - nasıl olalım be muhittin bey, çok yorgunuz, hakikatten yığıldık yığılacaz. pazartesi akşamı, zaten ilk iş gününün yorgunluğu üzerimizde, ahmet beyler geldiler takribi 6 saat oturdular. yani hakkatten çok düşüncesiz davrandılar.
    - hanım, kalk ...
  • ailece diş fırçalamak yeterli olacaktır.
  • (s-ev sahibi, m -misafir)

s- yaw abi baydiniz artik bi gidin ....
    m-hadi yaw...peki...herkese selam..
    s- hayir abi...sagdaki kapi...evet o...
    m- yarin bi ara , ok?
    s-ceketin de kalmasin...
  • yalan rüzgarı izlemek...

yıllar önce babanemin bir arkadaşının mütemadiyen yaptığı ve her seferinde işe yarayan bir taktik idi. 8 yaşımda olsam da dakikasında ortamdan siktirip gitmem gerektiğini anlardım.