şükela:  tümü | bugün
116 entry daha
  • tatbaktan tatlı alması. üstelik tulumba.
  • çocuğu evin içine ederken benim daha dokunmaya kıyamadığım eşyalarımın hakkından gelirken gıkını çıkarmaması, son derece relax olması.
    her yeri ve her şeyi çok dikkatli incelemesi.
    uzun uzun oturması.
    izzete ikrama, nezakete karşılık teşekkür etmeyip odun gibi yiyip içip gitmesi.
    samimi olmadığım biriyse mutfağıma girmesi, buzdolabımı açması.
  • vitrindeki kitaplarımı izinsiz alıp okuması. üstüne üstlük kitabı nasıl okuyacağını bilmeyen zavallı andavallar kitap kapağını katlıyor ya da nasıl açacağını bilmiyor. katil olma sebebi
  • gelmeleri ve gitmemeleri.

sigara içme talepleri.

kişisel eşyaları kullanmak istemeleri.
  • adresini bildiği için haber vermeden pat diye gelmesi; emrivaki yapıp misafir olması. hem de birden çok kez.

ben evde kendi halimde takılırken; kendi planlarım varken bunları hiç takmaması; bir türlü de anlamaması. rahat edemiyorum diye uyarmama rağmen ya nolacak ev dağınık olsa nolacak ben umursamam diyor; anlatamıyorum mesele bu değil. keyfim istemiyor bazen. bu kadar basit.
    bir keresinde sırf kapıya kadar gelmiş ayıp olmasın demedim almadım içeri; kusura bakma dostum başka zaman dedim; o da bıraktı bu huyunu. bazen ne yazık ki keskinleşmeden belirlenmiyor hatlar.
  • çantasını koltuğun üzerine koyana aşırı sinir oluyorum. gün içinde bilimum umumi tuvalet, toplu taşıma aracı gibi yerlerde mikrop yüklediğin o pis çantanı en azından evin girişinde bırakabilirsin, korkma çalmayız.
  • ayak kokusu.. hiç çekilmez
  • yaa lütfen rica ediyorum !!!

hanım arkadaşlarım saçlarınızı topak topak sağa sola atmayın.

birde çocuklarınızı ortaya salıp evimin ağzına sıçtırmasanız. en sevdiğim kocaman kar kürem daha yeni tuzla buz oldu.
  • evinizde zorla kalmaya çalışması.

insanda biraz onur olur. ben sana evimde kal demedim. ben demeden senin kalmak istemen yüzsüzlük.
  • habersiz plan değiştirmesi. mesela o kadar hazırlık yapmışsın. yeme içme ile ilgili. yalnız ben 2 saate kalkarım. bilmem kim aradı da görüşelim diyor. onu da bir göreyim gelmişken. ya da tersi. ben 6 gibi gelirim demiştim ama 9 gibi gelebileceğim. bunu da akşam 5 gibi söylemesi.
476 entry daha