şükela:  tümü | bugün
 • tuvalette i$ uzun sürecekse, daha açık olmak gerekirse kaka yapılacaksa, insanı zorlayabilecek olandır. insanı hedefe kilitlenmeye, %100 atı$-isabet yüzdesiyle oynamaya zorlar, terletir zaman zaman. beklenen isabet yüzdesi yakalanmamı$sa, insanın gözü saç, di$ vb. fırçalara kayabilir o an banyoda bulunan, lakin kötüdür, kovun kafanızdan o dü$ünceleri.
  tedbirli, yanında tuvalet fırçasıyla dola$an bir insan değilseniz- ki eğer öyleyseniz de görü$meyelim, oha yani- i$lerin bir parça zor olabileceği bir insansınız an itibariyle, kolay gelsin, belki de i$leme ba$lamadan önce kontrol etmek en iyisi.
  bir de insanı dü$ündürür bu olay, "ulan ev sahibi her seferinde "tam isabet" diye nara mı atıyor be" diye, çıkamaz insan i$in içinden...
 • erkekseniz pek problem olmayan hadise. ni$an alma sistemiyle kalintilarin uzerinden bir buldozer gibi gecip, savas kazanmis komutan edasi ile eserinize bakabilirsiniz. tertemiz bir tuvalet. evet.
 • çok zorda kalırsanız tuvalet kağıdı ile temizleyebilirsiniz.
 • "ulan insanın kendi evi gibisi yok" cümlesini kurdurur insana.
  "dı$arda, evden ba$ka yerde sıçmayı hiç sevmem zaten" diye dü$ündürür bir de.
  unutmadan, güzel bir kızsanız sizin için hiç bir problem yok zaten, $öyle ki;

  (bkz: guzel kadinlar sicamaz)
 • gidilen evin titizlik derecesini belirler. orada yasayan insan bok icinde yasamak istiyor olabilir ona kimse karisamaz. fakat tasa doldurup insan boyu yukseklikten dokmenin faydadan cok zarar verecegini hatirlatmak isterim. yuzeyle bulusan suyun etki tepki hesabi geri donup sicrayacagini unutmayiniz. bok temizlicem derken ustunuz basiniz les gibi olmasin efem dikkat edin.
 • kaygilanacak bir durum elbette degildir. yahu, insan cok endiseleniyorsa sifonu cekmek icin butun diskisini salmasini, uzerine de tuvalet kagitlarini yigmasini beklemez, sifonu birkac defa belli araliklarla cekerek birim alana dusen yuku biraz azaltmaya calisir. micarken sifon cekmek herhalde marifet istemez.
 • sırf bu durum yüzünden baska yerlerde kaka yapmakta zorlanırm, hatta yapmam.

  zaten ev dısında tuvalete gidemeyenler fırca yoksa hic denemesin.

  fakat kaka zorlarsa kabasını atıp cıkın.
 • kalıntılara işeyerek kurtalabilirsiniz.
 • misafirliğe gidilen evde sifonun çalışmadığını farketmekten daha dumur edici değildir. zira insan (yani en azından ben) misafirlikte tuvalete girdiğinde sağına soluna bakıp ona göre önlem alabilir. kakasını yapmaktan vazgeçebilir falan. ama ortada bir tuvalet fırçası olduğu halde sifon çalışmıyorsa.... taşıma suyla da değirmen dönmüyor ki kardeşim... tuvalet yüzeyinde döne döne yüzen o bok parçası yadigar kalıyor. neysee... misafirlik tuvaletinde değil ama, yurt tuvaletinde tuvalet fırçasız kalmışlığım var. zira birtakım insanlar tuvalet fırçası yiyerek besleniyor olmalı... ki yurt tuvaleti misafirlik tuvaletinden daha berbat. eve dönünce sıçarım gibi bir opsiyonu yok çünkü. bu gibi durumlarda alaturka tuvalet dediğimiz tuvaletlerin hayat kurtarıcı olduğunu belirtelim. etrafa bulaştırma iyi nişan alındığı sürece sıfıra yakınsıyor. klozette ise durum vahim... o zaman tek çare tuvalet kağıdı ile sildirivermek.