• benim çocukluğumdur. böyle bir çocuğunuz varsa, biraz yaramazlığa teşvik edin ev sahibine çaktırmadan.
    çocuk azcık piç olsun, yoksa benim gibi özgüzensiz, sikko bi eleman olur çıkar.
  • muhtemelen, evden çıkmadan " oturduğun yerden kalkmıcaksın, tabaktakilerini bitirdikten sonra başka bişey istemeyeceksin tamam mı. bak bi daha getirmem seni bi yere evde tek başına kalırsın. canımı sıkma benim." diye ön azarlama evresinden geçtiği için köşede sessiz sedasız oturan yavrum çocuktur.

nazife teyzenin altun gününde bi bardak daha kola istedim diye, (kola dediğim de pekmezli su. ahaha) " ayyy evde hep döküyoruz hayatta içmez..." diyerek bana atılan
    (bkz: eve gidelim ben sana sorarım bakışı)nın haddi hesabı yoktur.
  • bir de ikram edilirse çikolata alır. kafasına da kolonya dökülürse tamamdır.
  • bendim bu çocuk. bazen bu yüzden bizimkileri dövesim geliyo ama sonra geçiyo. yani demem o ki; çocuğunuzu böyle yetiştirmeyin. iyi olmuyo, kötü oluyo...

böyle olmasın diye de hayvan oğlu hayvan gibi bi çcuk yetiştirmek de gerekmiyo. sohbet etsin, kendi düşüncelerini söylesin, arada bişeyler rica etsin. sandalyeden farkı olduğunu hissetsin. yoksa buzdolabının tepesine çıkıp inek gibi tepinmesi gerekmiyo.
  • ev sahibinin uğurlarken madalya babında toblerone 400 gr takması lazım gelen uslu velet.
  • hayır benim. ağlatacaksınız beni.
  • ütopik bir çocuktur.
  • eve gelince yiyeceği azarı (yerine göre sopayı) düşününce nefesi kıçından alacaksın deseler onu da yapacak çocuktur. kardeşim ve ben pek misafirliğe götürülmezdik ama hasbelkader götürüleceksek evden çıkmadan önce 10 dakikaya yakın yapılacaklar / yapılmayacaklar listesi anne-baba tarafından şifahen okunur, iyice anladığımızdan emin olunca yola çıkılırdı. tabi bu açıklamalar tehditler eşliğinde yapılırdı. mesela ev sahibi ısrarla yeniden pasta getirmek istemesine rağmen çok istediğimiz o ikinci dilimi asla yiyemezdik. ve daha neler neler.
    kendisi mahcup olacak diye çocuğunun masum ve fıtri davranışlarını baskılayan anne-babalar gitsin ve bir daha geri gelmesin. şımarık ve bencil çocuğunun her yaptığını çocuk işte diyerek geçiştiren ve ev sahibini çıldırtan anne-babalar da aynı şekilde. çocuk yetiştirmeyi bilmiyorsanız çocuk yapmayın. bizi birinci kategorideki anne-babalar yetiştirdi, şimdi de ikinci kategoridekiler tarafından yetiştirilen ve kendisinden başka hiç kimseyi düşünmeyen benciller ordusu ile dolu ortalık. onlara bakınca bizim anne-babalarımızın doğru yaptığı şeklinde bir fikir savunuluyor. ikisi de yanlış. özgüven sahibi, bencil ve şımarık olmayan çocuklar yetiştirmek mümkün. ben öyle yapmaya çalışıyorum, çok da zor değil.
  • aldığı nefesi arada vermesi gerekir.
  • aslinda trake solunumu yapmaktadir cunku o ortamda kendini bocek gibi hissetmektedir.
hesabın var mı? giriş yap