şükela:  tümü | bugün
 • gelenekçi kadın profilinin bir patriyarka ezilmişliği olarak ve ilginçtir ki ayrılıkçı feministlerin kimi türlerinde de, özellikle profeminist erkeklere kimi zaman ayar kimi zaman da icazet vermek amacıyla yeniden ısıtılıp sürülen bir amme hizmeti.

  mütedeyyine ne anlatacaksın; cinsel kimlikleri eve kapatmaktan, feodalizminden fışkırma aileden kız-erkek alıp verme paylaşımı paradigmasından öte bir dertleri olmayan kesimlerin misandry'si de mizojini'si de kamusal tariflerine birebir içkindir.
  ve fakat feminizm, öncelikle erkeklerin ve mutlaka kadınların kendileri üzerine çalışması lazım derken, ama erkek iktidarının reddinin gideceği yer erkeğin reddi olduğunda seksizme içinde bağırsak kurdu gibi çoğalacağı bir yaşam alanı yaratılmış oluyor işte.

  aslen bu konuda profeministlerin daha fazla sesinin çıkması önemli gözüküyor.
  filistin'deki kıyıma karşı çıkmak nasıl anti-semitist olmayı gerektirmiyorsa, feminist olmak da misandry'i meşrulaştırmıyor.
 • (bkz: androphobia)
 • (bkz: misandry)
 • kadınlara mahsus değildir. erkeklerden nefret eden kadınlar, eşcinseller bir yana erkeklerden nefret eden erkeklerin dahi benimsemiş olabileceği yaklaşım.
 • bir kadina satastiginiz zaman o kadin size "siktir git" diyorsa, bu misandri degildir.
 • bir kadina durup dururken memelerinin sarkik oldugunu (veya cok guzel oldugunu) soyleyip onun "cinsiyeti" uzerinden metinler ureterek ona yolluyorsaniz bu satasmadir.
  bunun akabinde iletileriniz, kimliginize gonderme yapilmaksizin kamu bilgisi haline getiriliyor ise bu "ozel hayat ihlali" degildir; misandri hic degildir; hakkiniza tecavuz edilmis de olmaz.
  hukuk boyle bir sey degildir.
  o kadinin kisiligi hakkinda olur olmaz yorumlar yapiyorsaniz, o kadini taniyan ve tanimasa bile ortaya koydugunuz "mantiksizliginiz"dan rahatsiz olup bunu dile getiren insanlar sizin uzerinize "agzindan kopuklerle" saldirmis olmazlar.

  eger saglamsaniz, her kosulda yaninizda dururuz..

  ha hicbiriniz skimde degilsiniz, ben buyum ve bunu dogru buluyorum diyorsaniz da gercekten saygi duyarim (duyariz?) ama o zaman da tuhaf iddialarini ve anlamsiz savasini surdurmemeni gayet de makul bir bicimde beklerim. bildigini okumaya devam etmelisin o vakit, ikna etmeye ve yandas bulmaya cabalamaya degil.

  kendini gerekcelendirmekten aciz, mantiksiz ve sahsa yonelmis saldirilara girisen insanlardan genel olarak hoslanmiyoruz biz. biz kim? hoslanmadigin herkes su asamada.

  welcome to the club
 • (bkz: bekara suresi)
 • misandry'nin karşılığı erkeklere yönelik nefret, düşmanlık ve güvensizlik. dünya genelinde ciddi bir misandri problemi var, ama bunlar normal, komik, sıradan veya olması gerekenmiş gibi lanse ediliyor. olur olmadık her şeyi misogynist olarak tanımlayan feminist grupları sayesinde misogyny sakınılması gereken bir davranış biçimi olarak algılanmaya başladı, ama misandry'de böyle bir durum yok, erkeğe koyuver gitsin arkadaş.
 • (bkz: misogyny)
 • zencilerin beyazlardan nefret etmesine benziyor bir miktar.

  ne yaparsan yap, kim olursan ol, "beyazsın" sonuçta. "senin bir beyaz gibi davranmayacağına, içinde bunu halen taşımadığına nasıl inanabilirim" şüphesi her daim hakim gibi.

  bu "haksızdır" diyemem; belki "sevgisizdir" derim. ama ne bunu, ne aksini ben yaptım, ne de çaresi bende haliyle.

  kimi zamanlar en az mizojini kadar insafsız olabileceğini itiraf etmekte fayda var sadece. ne yapalım, sikko iktidarımıza mı tutunalım yani biz de? author mü olalım durup dururken? *

  ne biliim ya; sevişseydik filan daha iyiydi bence.