şükela:  tümü | bugün
 • evangelion'daki di$i karakterlerden birinin adi..
 • gune bira icerek baslayan cizgi hatun.
 • içtiği (fondiplediği) ilk biradan sonra öyle bir çığlık atar ki bu hatun, evlere şenliktir. ghost in the shell'deki major kadar taş olmasa da, canayakınlık/vücut ölçüleri grafiğinde en iyi oranı tutturmuş anime hatunudur. evaların saldırı ve savunma taktiklerini belirler.
  hem güzel, hem akıllı, hem de mor saçlı işte mükemmel kadın budur dedirtir insana.

  ayrıca anno hideaki'nin seriyi planlarken tasarladığı ilk iki karakterden birisidir (diğeri de shinji)
 • pen pen diye bir pengueni vardır bir de bu ablamızın.
 • evde alkolik, dağınık, sorumsuz bir şahsiyet olan misato işe gidince (bkz: nerv) çok disiplinli, zeki, tuttuğunu koparan birisine dönüşüverir. second impact'i bizzat yerinde yaşayan insandır. uzun süre etkisinden kurtulamamıştır. kaji isminde birisiyle sorunlu bir birlikteliği olmuştur. shinji tokyo-3'e yerleşince, shinji'yi evinde ağırlamıştır, ailelik yapmıştır.
  ayrıca her erkeğin birlikte olmak isteyeceği bir mizacı vardır. (bkz: mizaç)
 • çılgın gibi araba kullanan bu hatun,shinji'nin okulundaki erkeklerin ağızlarının suyunu akıtır.
 • soyadi katsuragi'ydi.
 • shinji'nin ergenligi uzerine oynamasi sebebiyle kizsam mi takdir mi etsem bilemedigim karakter. shinji'ye gonderdigi "gel la baban seni cagiriyor" temali mektubun ekindeki fotografinda "dekolteye dikkat" yazip bir de ok cizmis. shinji de durur mu, yapistirmis cevabi: "gomenasai." ozur dilenecek bir durum yok ama shinji bu, n'aparsin..
 • gogsundeki yara uzerine cilgin teoriler uretilen evangelion karakteri, hatunun hasi.

  --- spoiler ---

  bu teorilerden biri, misato'nun second impact'ten evvel bir entry plug ile adam'a yerlestirilmeye calisildigi fikri uzerine kurulu (evangelion evreninde "contact experiment" olarak gecen hede sirasinda). uyanirken isler boka sarinca spear'i yeniden adam'a saplamalari uzerine misato'nun da gogsunde yara acildigi yonunde. teorinin destekleyici noktasi, misato'nun kiyafetinde gogus hizasindan bir parcalanma gorunmuyor olmasina ragmen gogsunde yara acilmasi. teoriyi curuten en kuvvetli arguman ise yara izinin sirtta bulunmamasi.

  bir diger teori de "misato nicin deney alanindaydi?" sorusuna yonelik. babasinin misato'yu deney alanina getirmesinin arkasindaki sebeplerin ve hislerin; yui'nin evangelion unit 1 ile butunlesmesinden (ikinci contact experiment) evvel shinji'yi de yaninda getirip "bu ana taniklik etmesini istiyorum" demesinin arkasinda yatan hislerle benzerlik tasiyabilecegi yonunde. bu teori de "dna donor" denilen kisinin dr. katsuragi oldugu kosulu uzerine kurulu. (dna donor muhabbeti, adam ile insan dna'sini birlestirme amacli "contact experiment" ile iliskili)

  --- spoiler ---

  iste bir yara iziyle nice yigidi boyle kabiz edecek sekilde planlanmis bir karakterdir misato.
 • yine bizzat hideaki anno'nun yonettigi cutie honey live action filminde ozu karsimiza cikan karakter. filmdeki natsuko aki bildigin misato.

  honey ve natsuko'nun girdigi aksiyon neticesinde honey'in enerjisinin bitip bayilmasi uzerine natsuko, honey'i evine getirir. honey uyandigi zaman etrafini inceler. bir masada onlarca sake sisesi, ote tarafta bakimsizliktan solmus cicekler, baska bir tarafta tel askiyla tavana asilmis tek tip uniforma ve t-shirtler derken karsimizda misato modeli bir hatun oldugunu anliyoruz. hideaki anno'da galiba "isinde basarili ve zeki gozukmesine ragmen ozel hayatinda umutsuz vaka" tipi kadin karakterlere takintisi var ki orijinalinden alakasiz bir sekle sokmuslar bu karakter.