şükela:  tümü | bugün
 • tazedirekt kapandiktan sonra alternatif olarak kesfettigim guzel bir olusum. tek sorun dağıtımı mng kargo uzerinden yapmalari. bu da aslinda bizim lehimize maliyetleri dusuruyor. ilk siparisimde gelen urunlerin hemen hemen hepsi topraktan yeni koparilip gonderilmisti zira yikamam ve temizlemem biraz zaman aldi. meyveler cok taze idi. siteyi tam incelemedim ama agaciniz falan oluyo ve o agacin urunlerini hediye falan gonderiyosunuz ve daha bir suru sey.
 • çok sevdiğim eski bir hocamın kızının sanırım bu girişim. facebook'da hep görüyordum. şöyle bir inceledim de gayet yararlı olmuş. çocukların dalından meyve falan koparması bile başlı başına yeter. ürünleri hiç denemedim ama merak ediyorum. bizim sitede bir iki ürününü görmüştüm onlardan başlarım denemeye.

  ağaç kiralanabilir olması çok güzel. kendi ağacından gidip meyve yemek. hatta yedi sekiz ağaçla kaplı ufak bir ahşap masalı, hamaklı falan belli piknik yeri yapsalar kişiye özel satsalar keşke. o sekiz ağaç da onların olacak, bir doğal ufak masa tam ortasında ağaçların. senelik 2000 lira falan olacak ya da 3000 nyse. vallahi ben veririm parasını böyle bir uygulaması olsa. kişiye özel piknik alanı bence süper fikir. uygulayın bunu. bir de ufak tabela kişiye özel.

  tabi mangal falan yasak olacak. millet evinden piknik sepetini alıp gelebilecek sadece. meyvesini zaten kendi ağacından koparacak. diğer ürünleri de alırlar oradan hazır.

  şunun dört tarafının kendi seçtiğin ağaçlarla kaplı olduğunu düşün. sağı, solu arkası önü kapalı olacak ağaçla

  http://www.pendik.bel.tr/…enisehir-piknik-alani.jpg
 • valla beni bilen bilir kolay beğenmem. uyuzluğuna hem de kıl olurum olur olmadık yere, üstüne de çat diye yorum yapar eleştiririm. o yüzden pekçok sosyal medya hesabından ban yedim. neyse misbahçeme dönersek uzun zamandır böyle güzel şirin bir yer görmedim. bahçeleri çok güzel, ürünleri harika, hepsinin lezzeti muazzamdı.

  biz oradayken çocukları ve köpeğiyle gelen bir aile vardı. çocuklar ilk defa ağaçtan meyve kopartıp yemiş, çimlerin üstünde dolu dolu oynadılar, köpek bile mutluydu :)

  şile dönüşü yol üstünde olduğunu farkedip girmiştik bambaşka bir dünya çıktı o bahçeden. dayanamayıp alışverişte yaptık. sirkesi, pekmezi, reçelleri favorim oldu. seviglim ise kahvaltılık cevizli ve fıstıklı ezmeler ile granolaları beğendi.

  ballarını da kendi bahçelerinde yapıyorlarmış ona ayrı bir cümle kurmak gerekiyor.

  feminist arkadaşları da göreve çağırıyorum. ışıl artvinli adında dünya tatlısı bir kadın girişimci işletme sahibi. çalışanların yarısından fazlası da kadın. bence olmuş burası

  işte burda hepsi

  edit: reklam diyen andavallara birşey derdim de neyse. kendilerini davet ediyorum. dediğim gibi değilse o bahçede kendilerine fiili şeylerde bulunacam.
 • --- spoiler ---

  ballarını da kendi bahçelerinde yapıyorlarmış
  --- spoiler ---

  reklamın bu kısma kadar olanı iyiydi de burada film koptu.
 • görüntü şekil hoş, tat ve doğallık idare eder. fiyatlar fahiş. burdan bir iki meyve sebze yedikten sonra bizim salı pazarına gittim, kesinlikle bir salı pazarı değil.