şükela:  tümü | bugün
 • code name swordfish filmini izlerken ve filmden ciktiktan sora bi iki saat beynimde yankilanan kelime
 • adndde 2.level wizard buyusu (illusion-phantasm)

  sınırlı kullanımına karşın işlevsel büyülerden biridir. hedef aldığı obje yada yaratığın divination okulunun basit saptama büyülerine karşı hatalı bilgiler vermesini sağlar. detect charm, detect evil, detect good, detect invisibility, detect lie, detect magic, detect snares, pits gibi büyülere karşı işe yarar. saptama büyülerinin yaratığı saptayamamasını, objenin istenen özelliğini algılayamamasını, hatalı bir yönü işaret etmesini sağlayabilir.

  tek bir yaratık yada objeye yapılaiblen misdirectionın süresi 8 saattir. büyünün hedefi olan obje yada yaratık bir saptama büyüsü ile karşı karşıya kaldığında, saptama büyüsünün casterı bir saving throw (save vs spell) atmak durumundadır. eğer başarısız olur ise saptama büyüsü sonucunda hatalı bir bilgi edinecektir.

  casting timeı 2 olan büyünün menzili 30 yard kadardır. materyale ihtiyaç duymaksızın, sadece büyülü sözler ve hareketler ile şekillendirilebilen büyü, komplike divination büyüleri karşısında sonuç vermez(örneğin; `know alignment, augury, esp, clairvoyance vs).

  (bkz: mage büyüleri)
 • world of warcraft'ta feign death ile birlikte instance ve raid pulling'te hunterları imba kılan skill. bu skill sayesinde hunter'ın ilk 3 damaging attack'ının tüm aggrosu seçilmiş olan group member'a gider.

  kullanım alanı ranged pullarda aggroyu tanka yazdırmaktır. öyle ki, şansın da yardımıyla üst üste oturan bir aimed shot, bir arcane shot, bir steady shot crit'inin aggrosunu bi daha kimse tankın üstünden alamaz.
 • ing. yanlış yönlendirme