şükela:  tümü | bugün
  • türkçe çevirisi şu şekilde;

"sevgili yurtdaşlarım, sevgili mısırlılar... bu başkanlık seçimi ülkemiz için çok önemli. bizim pramitlerimizi kıskanan asurluları sümerleri ve hititleri görüyorsunuz sürekli bize saldırıyorlar. geçen benin firavun yardımcımın konuşmasına izin verilmedi. afedersiniz bu asurlular basurlu zaten yaa... eyyy sümerler... " kayıt sonra bitiyor.
  • adamlar sesi taşa kazımış o yüzden parazitli geliyo. taş plak ismi de oradan gelir mesela. bunlar hep bilgi.
  • sevgili ra'nın daft punk ile yapmış olduğu müzikal çalışmaya ise şu linkten ulaşılmakta.

https://www.youtube.com/watch?v=ytdwhfwmd2o
  • insanlari ne hakla kandirabilirler bu ne curet. kayittaki ses ra'ya ait degil, osiris bu. herkes bilir ki ra'da pelteklik vardi yani burdan cozebilirsiniz kaydin ra'ya ait olmadigini.
  • birçok arkadaş dalga geçmiş de olay binlerce yıl öncesindeki bir sesin kaydedilmesi değil, öncelikle bunu belirtmeliyim. 1988 yılında kaydedilmiş ve ra'nın sesi olduğu iddia edilen bir kayıttır bu.

rivayet şu şekilde; 1988 yılında bir psikopos vatikan kütüphanesi arşivlerinde antik mısır rahiplerinin güneş tanrısı ra ile iletişime geçmesini sağlayan bir ritüelin nerede ve nasıl yapılması gerektiğinin detaylı olarak anlatıldığı bir kayıt keşfeder. papa 2. paulus'tan bazı uzmanlarla beraber araştırma yapmak ve eğer ritüelin yapılması gereken tapınağı bulursa da ritüeli gerçekleştirmek için, ritüelin tamamının kayıt altına alınması şartıyla, izin alır. mısır'a gittiğinde kahire üniversitesi ile beraber kahire'de araştırmalar yapmaya başlar ve sunağı eskiden heliopolis olarak geçen bölgede bulur. bunun üzerine hazırlıklarını yaparak ritüeli gerçekleştirir ve ra ile iletişime geçer.

konusu geçen ilgili ses kaydının da bu ritüel sırasında kaydedilen sesler olduğu iddia edilmektedir. konuşma latince olup, ra'nın sonsuzluk ve bilinç ile ilgili bazı bilgiler verdiği (latince bilmiyorum, o nedenle gerçekten öyle mi bir şey diyemeyeceğim), "ben aslında hem bir'in hem de çok'um. aynı amaç çerçevesinde birleşmiş birçok bilincin ortak sonucuyum." gibi bazı tanımlarda bulunduğu söylenmektedir. ayrıca ra'nın daha önce birkaç defa mısır'a geldiğini ancak sözlerinin ve eylemlerinin çarpıtılarak başka bir biçime sokulduğu için geri çekildiğini söylediği de iddia edilmektedir.

ekleme: illa linki verilen siteye gitmek zorunda değilsiniz, youtube'da "ra'nın ses kaydı" diye aratın, onlarca kayıt bulursunuz zaten...

ekleme 2: ulan sanki bu kayıt gerçek dedim ben. mal mal "o zaman ses kaydedilebiliyor muymuş?" diye saçmalayanlara karşılık bu ses kaydının da dahil olduğu rivayeti yazdım sadece. lütfen sanki "bu gerçekten ra'nın ses kaydıdır" yazmışım gibi mal mal mesajlar atmayın bana. pisa testi harbiden çok doğruymuş, buna kanaat getirdim ama, millet cidden kendi dilinde yazılan bir şeyi okuyor ve anlamıyor amk...
  • çok güvenilir bir siteden+45 kan dondurucu ses kaydı. ben şahsen ikna oldum. ( ses kaydı haberin sonunda )

edit : arkadaşlar siteye ulaşılamıyor. muhtemelen ifşa olan reptilianların işi. ama şurada 5:13'ten itibaren dinleyebileceğiniz kayıt.

edith nesbit 2 : ilk verdiğim link düzelmiş. bu arada amerika merkezli telefonlardan sinkaflı ölüm tehditleri gelmeye başladı. korkuyorum. ( bu arada illimünatinin seviyesi baya düşükmüş )

edith piaf 3 : ( ciddi sorular üzerine gelen mesajlar için ) paylaşımın herhangi bir bilimselliği yoktur. ufo falan gibi komplolara meraklı bir sitede rastladığım saçmalığı tamamen geyik amaçlı paylaştım. " ben şahsen ikna oldum " demişim, " reptilianlardan" bahsetmişim, " illimünatiden ölüm tehditleri alıyorum " demişim. geyik olduğunu daha ne kadar belli edebilirim ki ? (bkz: ironiden anlamayan nesle aşina değilim)
  • lan fetocular, ra'yı da mı gizlice kaydettiniz mk.