• tek büyük sebebi vardır. sürmeyi bilmemek. işi öğrenememişler. olayın ciddiyetinin farkına varamamışlar.
    cahil toplumların kaderidir, kendi bildiğini doğru sanır. işine yaradığı ölçüde teknolojiyi alır ama geliştiremez.
  • farları yakmak benzin tüketimini arttırır efsanesinin kökeninin mısır olduğunu kanıtlayan durumdur.
  • yakılan farın karşıdan gelen araç şöförünün gözlerini alacağı sebebiyle yakılmadığı söylenir. kimisi bunu saygısızlık olarak da değerlendirebilmektedir. ama bizler trafik konusunda hassas, nil nehri konusunda da endişeliyizdir.
  • bizzat şahit olduğum olaydır. turist otobüsünde her an birine çakacakmış hissi yaşamaktan sağı solu seyredemedim.
    başta isveç ve bir çok ülkede enerji tasarrufu için yol aydınlatmalarının kapatıldığını duydum ama, bunların maksadını anlamadım. benzinden tasarruf desem benzin zatem sudan ucuz, diğer araç şöförlerini rahatsız etmemek adına desem adamların zaten kendisine saygısı yok. tam bir paradoks.
  • bunu yerinde ilk gördüğümde sene 2002'ydi. 16 sene geçmiş, yıl olmuş kaç, hala mı aynı yahu?
    akıl alır bir cehalet değil.
    gerçi neleri var heriflerin...
hesabın var mı? giriş yap