şükela:  tümü | bugün
  • antakya'nın benim fikrimce en iyi dönercisi. et dönercisi. buraya gidip tavuk dönerini öven adamlar duyuyorum ama hiç aklımın köşesinden biri bu mekanda tavuk döner yemek geçmedi aklımdan. mükkemmel bir atlayış ile o et dönerin içine atlayasım geliyor hep.

eskiden antakya'da abdo döner ismiyle bilinen mekanın yeni adı da budur. ferah kitabevi ve çağlayan restaurant arasında konumlanmıştır. hala abdo döner ismiyle hizmet veren mekan ise yeni sahiplerinin elinde devam etmektedir. o eski efsane abdo döner'in sahibi şimdi mısırlı döner'i işletmektedir.

antakya'da bir başka efsane dönerci ise tacettin döner ya da dönerci tacettin usta artık hangisini kullanırsanız. o da bambaşka bir efsane benim gözümde. fakat duygusal sebeplerle benim tercihim her zaman eski adıyla abdo yeni adıyla mısırlı döner olmuştur.

hatta lise yıllarımda evde döner krizine girip sümerler mahallesinin bir ucundan kalkıp abdo'dan döner, az ilerideki kitapçıdan level dergesi, dönüş yolundaki bilgisayarcıdan da korsan oyun veya film alıp eve dönmüşlüğüm çoktur. mesafe yürümek için çok değil elbette. 25-30dk da yürünüyor. bir o kadar da dönüş. fakat lisede kendimi nasıl motive edip inandırdıysam bu kadar yol sırf bir tane döner için yürünmez gitmişken 3 tane dürüm alayım bari diye kendimi kandırırdım. dönerlerden bir tanesini eve dönüş yolunda yerken bir yandan da level dergisini okurdum.

evden henüz çıkmadan buzluğa attığım ve 1 saatte buz gibi olan kolam ile 2 döneri de evde yeni aldığım filmi izlerken veyahut oyunu oynerken yerdim. ortaokul ve lise hayatım dönerle ve harbiye kebabıyla beslenerek geçti resmen.

uzun yıllardır antakya'dan ayrı kaldığım için vücut biraz kendini arındırmış olabilir ama kan testlerinde hala bir miktar abdo döner'in dönerine rastlanması mümkündür.
  • dönerci.

cidden böyle hayatlara imreniyorum. ülkede yer yerinden oynuyor, adam dönerci incelemesi yapmış. helal olsun.