• depresyonu ilmek ilmek çözen tanrısal şarap. amerika, şili, arjantin, yeni zelanda, avustralya, fransa ve ispanya versiyonları olsa da orijinal italyan versiyonunun eline su dökemez bunlar. tatlı ve hafif köpüklü olan bu beyaz şarap türü, şeftali, portakal ve kayısı aromaları barındırır. alkol oranı %5 -7'lerde olan moscato, italyanların yemeklerden önce meze niyetine içtikleri şaraplardandır.

pazartesi günleri işe geldiğinizde kapıda buz gibi bir moscato kadehi tutan biri sizi chill out çalan ofisinize buyur etse; görün bakın pazartesi sendromu diye bir şey kalır mıydı.
  • yunanlıların samos'unda en güzelini içtiğim şaraptır. bu şarabı iyice soğutmak gerekir ve tarçınlı elmayla, bir de pekan ceviziyle pek güzel gider bu. yanık ülke'nin muscat'ı da sensus'larda bulunabilecek ve muskatı tatmak ve fikir edinmek için ortalama bir örnek olabilir. onun dışında eğer imkan varsa samos'a gidilip muscat içilmeli ve listeye bir tik daha atılmalıdır.
  • yaz gecelerinizi güzelleştirecek bir şey arıyorsanız, cevabı bu şarap.
    şöyle bir kadeh buz gibi muscato d'asti şarap yanına da 5-6 tane çilek mükemmel bir yaz gecesi ikilisi.
    hani kimi yaz geceleri deniz kıyısında hafif bir serinlik olur ya, işte öyle bir tat benim için.
  • misket üzümü ile yapılan çok tatlı bir şarap, benim gibi hafif ekşimtrak seviyorsanız tavsiye etmem.
  • hiç içmediğim, hatta ötesi adını ilk defa duyduğum şaraptır kendileri.
    amma @rhodius'un entrysi itibariyle ağzımı sulandıran ve ve keşşkeee benim ofisim dolaylarında da buz gibi kadehler vs dolaşsa kıskançlığını hissetiğim şeydir an itibariyle.
    (tabi her daim gerçekler, kızgın ince belli bardaktaki demli çaydır efenim. yazık bana).
  • (bkz: muscat blanc)
  • misket üzümü ile üretilen sarap cinsi. misket üzümleri genisçe bir aile; iskenderiye misketi, hamburg misketi, beyaz misket, kirmizi misket ve muscat ottonel. memleket dahilinde yaygin olarak taninani ise bornova (beyaz misket) misketidir, akdeniz kiyilarinda ilk çaglardan beri taninir. bu türe yunanlilar ilkin 'anatholicon moschaton' adini vermisler. ege'nin her iki kiyisinda da bulunmasina ragmen literatürlerde yunanistan'a özel bir üzüm olarak geçer..
  • kavaklıdere'nin muscat'ı ve doluca'nın moskado şarapları da bu sarap tipine ornek teskil eden turk saraplarindandir.
  • moscato kuzey ıtalya'nin en guzel beyaz saraplarindandir. tatli bir sarap, apple pie ile birlikte tuketmeyi deneyiniz.
  • asiri tatli bir saraptir. oyle 1 sise iceyimde kafayi bulayim diyorsaniz tavsiye edilmez.
hesabın var mı? giriş yap