şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bir cache davranisi. bahsi gecen nesnenin arsivinde bulunmadigi, gidip alinip sunulacagi anlamina gelir.

  kimi loglarda su sekil gozukur:
  1059548006.389 14460 x.x.x.x tcp_miss/200 4235 get http://sozluk.sourtimes.org/show.asp? - direct/x.x.x.x text/html
 • (bkz: miss world)
  (bkz: miss turkey)
 • dokuzuncu nesil çaylak.
 • ingilizler halihazırda özledikleri kişiye, bizdeki gibi ' özledim seni' demezler.

  çünkü bu fiili geçmiş zamanda kullandıklarında, bu eylemin sona erdiğini dile getirirmiş olurlar, artık özlemiyorlardır yani.

  bu yüzden her daim geniş zaman kipinde kullanırlar özlemek fiilini.
 • vallaha benim icin turkcede "bayan" neyse, ingilizcede de "miss" odur. ikisinden de olumune nefret ederim, hayatimda da kullanmami$imdir. allah boyle kelimelerin belasini versin. "bayan" ne oglum? minibus $ofuru musunuz?

  ayni $ey "miss".. miss ne lan gavat? ma'am de.. soyadini biliyorsan onu de.. unvani varsa (dr. prof. gibi) onu soyle.. ama miss ne lan? hayir bir de son yillarda yumurtlanan bir $ey bu. evli kadina "miss" denilmiyordu on-onbe$ sene evveline kadar.

  sonra bir de "miz" diye bir $ey uydurdular..

  $imdi $oyle.. $u anki kurala gore, kadina ilk adiyla hitap ederken, evli olsun bekar olsun "miss" deniliyor. yanli$ ve dayaklik. aslinda dogru kabul ediliyor ama yine de dayaklik. orn: miss kate

  evlenince ise "miz" oluyor ve soyadiyla beraber soyleniyor..
  yani, miss kate ile
  miz brown ayni ki$i..

  konuyla alakali 1989 yilinda yayimlanmi$ bir article:
  http://www.nytimes.com/…iz-335389.html?pagewanted=1
 • öyle garip bir deneme olarak yaptığım akustik yeni bestem;
  http://snd.sc/c7qkte
 • ing. to miss; ıskalamak, isabet ettirmemek.
 • snooker'da hedef topun ıskalanması. eğer hakem tarafından bir miss kararı çıktıysa sıradaki oyuncu, isterse, rakibine, ya son vuruşu tekrar ettirebilir veya kalan pozisyondan devam ettirilebilir ya da kendisi kalan pozisyondan devam eder.

  miss kararı, eğer masada oyunculardan birinin snooker'a ihtiyacı varsa çıkmaz.

  eğer hedef top rahatlıkla görülebiliyor ve örneğin oyuncu banttan giderek güvenli vuruş adına hedef topu ıskaladığında gene miss kararı çıkabilir. diğer oyuncu da tekrar ettirdiğinde vuruşu ve bu hatayı 2 kez yaparsa hakem 3. vuruş başında oyuncuyu uyarır ve bir aynı şekilde daha zor yoldan hedefe yönelir ve hata yaparsa frame'i kaybeder.
 • eskiden facebook vs olmadığından dolayı insanların ilişkilerinin olup olmadığını anlamak üzere üretilmiş garip ön takı. tabi sadece kadınlar için. erkeklerin ilişkilerinin olup olmadığını açığa vurmaya gerek yok, mr desek yeter demişler. zekice.