• kitapların esprili bir şekilde tanıtımını yapan fransız hanım ablamızın youtube kanalı.

çok eğlenceli bir kanal olmuş. özellikle harry potter kitaplarını anlattığı video favorim :)
  • okur, düşünür ve artık bir ekşi sözlük yazarı.
  • tatlılar tatlısı bir ankara hanım efendisi. sabah kendisinin iyi dilek mesajlarını görmek huzur veriyor insana. iyi ki varsın sarı civciv :)
  • bir ekşi sözlük yazarı, yörük evladı.
  • bu zamana kadar nerelerdeydin zalımın kızı diye biraz atarlanmak istediğim yazardır. ah işte evlendikten sonra ruh eşi ile karşılaşmak diye bir şey varsa kendisi benim için öyle bir şeydir.*

muhabbetimizin daim olmasını istediğim burçdaşım, konuşunca aynada kendimle konuşuyormuş gibi hissettiren canım hemcinsim, badimdir.
  • (bkz: #115549211)

müthiş! duygularıma tercüman bir yazar. severek takip ediyorum.
  • ankaralı, barış bıçakçı hayranı yazarlardan. güne iyi başlamak istiyorsanız onun hep bir umut, hep bir ışık olan entrilerini okumak yeterlidir. zilyon yazarın olduğu bu dalgalı, fırtınalı, yer yer aşırı iklim olaylarının olduğu mecrada dingin, sakin bir kumsal gibidir. yolu açık olsun...
  • allam liseli ergen bebesi gibi alarm kurdum, tüm gün saatin 00:01 olmasını bekledim. ama ne demiş üstatlar; kutlanacak insan kıymetliyse, kurulan alarm kutsaldır. yani tam olarak birebir aynı kelimelerle ifade etmeseler de duygu aynı bence. *

neyse bu saatte burada olmamın sebebine gelelim. bana biri dese ki 30 yaşından sonra kurduğun kemik çevren dışında yeni bi hemcinsinle tanışıp, konuşurken aynada kendinle konuşuyormuş gibi olacaksın, muhabbetin keyfinden zaman su gibi akıp geçecek dese hadi oradan ulen derdim.şimdi gıyabında bu hayali arkadaştan özür diliyorum. çünkü miss book tam olarak benim için öyle biridir.

işte bugün dünya üzerindeki tanıdığım en pozitif, en eğlenceli, en ben gibi olan bu kadının doğduğu gün. nice güzel ve deli senelere canım badim.
  • bu gun dunyayi istedigin bir renge boya
    rengârenk batan gunu al karşina
    bir renk de kendinden kat
    cocuklar gibi saf, temiz ve berrak
    kapat gozlerini bir hikâye yarat
    vazgecme hissedilir biraz da sicakligini kat
    kalbindeki elleri birakma sikica tut
    cunku varliktir sevgiye en guzel kanit
    yalnizligin saltanatini sur, sur ama
    birikmiş sevginden, herkese bir parca ver
    bir tebrik, bir arama bin umuttur insana
    mutlu yillar, mutlu yillar sana …

canımın içi arkadaşım iyi ki doğdun, iyi ki varsın, iyi ki seni tanımışım, seni seviyorum
  • cennet ormanda püfür püfür geniş çiçek tarlası. papatya bahçesi.

yolumda ansızın önüme konan kuşun tüyü, ey tüy!
    rengarenk ışıktan yapılma
    dilinde aynı incecik ışık, yoluma yansıyor o da
    bir kitabın sayfaları arasında kurutulacak zamanda

başucunda hep bir bardak su olsun
    hep olsun seni beni avutsun
hesabın var mı? giriş yap