şükela:  tümü | bugün
  • konusunu yazmaya bile degmiycek, incir cekirdegini doldurmayan icerikli bu sezon baslamis televizyon dizisi. ha neden boyle bir dizinin varligindan dunyayi haberdar etme geregi duydum, cevabi alicia silverstone'dur.
    cuma aksamlari yayinlanan ve beklenen ratingleri alamayan bir dizi oldugu icin sezonun sonunu bile gorebileceginin supheli oldugunu da yazmasam olmaz elbet.
  • alicia dizide cift mesleklidir. hem avukat hem de copcatan. bazen ikisini birden ayni kisi icin yapar.
  • kate fox karakterini canlandıran alice silverstone'un dizisi, yakın bir tarihte cnbc e'de de yayına girecektir. boşanma avukatı olarak çalışan kate arkadaşları arasında ise hızlı bir çöpçatandır. lakin tahmin edebileceğiniz gibi kate bir türlü kendi sikisgen erkeğini bulamaz. ve olaylar gelişir... heyecanla bekliyoruz...
  • efendim ingilizce bir deyimdir "miss match". yani nostalji demektir. eskiye duyulan özlemdir.. kibriti özlemektir. şimdi resistanslı çakmaklar falan çıktı.. nerde o eski kibritler. artık yeni nesil kibrit kokusunun verdiği o güzel ve biraz da hüzünlü kokuyu duyamayacak, çok üzülüyorum şahsen.
    (bkz: götünden sallamanın en güzel örneği)
  • şubat ayında cnbc-e'de yayınlanmaya başlayacak olan dizi.
  • izlemek için tek bir sebebin olduğun dizi. (bkz: alicia silverstone)
  • emma woodhouse 'ın mutasyon geçirerek ve zaman yolculuğu yaparak günümüze kate fox olarak uyarlanması. (bkz: emma)
  • los pezos gibi bir isim verilemediği için miss match ismiyle bize kakalanmış bir dizidir. yoksa herkes çok net biçimde bilmektedir ki alicia silverstone sabahları avukatlık, akşamları ise amiyane tabiri ile pezevenklik yapmaktadır.

nasıl abuk subuk bir dizi olduğunu anlamanız için tv karşısında takribi 15 dakika geçirmeniz yeterlidir.
  • diziyi izleyene kadar adındaki miss'i "bayan" anlamınde değil miss(ed) anlamında* tasavvur ettiğim* alicia silverstone'un hoş ama yamuk gülümsemesini reyting olarak kullanan dizi.
    ayrıca bana feci şekilde ally mcbeal izlenimi yaşatmıştır bu yapım ki, bu da onun hatırı sayılır bir ally izleyicisini kendine çekeceğini gösterir.
  • cnbc-e'de yayınlanan sempatik, naif ve iç açıcı bir dizi. dün izlediğim ilk bölümüyle bazı ufak tefek hoşluklar içerdiğini farkettim. örneğin kompleksli, kendini doktor diye tanıtan çıkıkçı karakteri ve kate'in ondan etkilenmesi ile ilgili bölüm çok gerçekçiydi. hakikaten var şimdi böyle modern çağ üfürükçüleri, malumunuz. aynı bölüm içerisindeki bir diğer konu ise lise arkadaşının teenagerken orospu ise yetişkinliğinde de aynı bok olacağı ile ilgili idi. öyle büyük çarpıcılıklar, sürreal yaklaşımlar, nevrotik bir esas karakter gerekmiyor bir dizinin izlenir olması için. kendi halinde, tatlı bi dizi işte, ayrıca silverstone'un barmaid kankası rolündeki hatun taş gibi.