şükela:  tümü | bugün
  • yastığının altında bıçak ve ağrı kesici saklayan yazar.
  • #37466985 no'lu entry'me

http://sketchtoy.com/51732180 şöyle bir şey çizerek beni gülme krizine (tabi lan, sandalyeden bile düştüm.. elbette nutella yerken düştüm manyak mısın) sokan yazar çizeri.

süperdin moruk.
  • epeydir kalem tutmuyorum, kelimelere retorika tozuyla sihir katmaktansa samimiyet katacağım bu sefer. benim için zor olan budur ya, içimden geliyor, deneyelim bakalım.

ne kadar çok dizi takip ettiğinden, bunlar üzerine konuşmaktan hiç sıkılmayışından ve hatta ilk bölümden başlayıp 25 sezon the simpsons bitirerek bu alanda yapmadığım tek çılgınlığı gerçekleştirmesinden bahsetmeyeceğim. perde dışındaki kimliğiyle; kara mizahtan drama, benzer bir yoldan gelmiş olmamızla; bu çapraz kurgu sonrasında yukardakinin "eyhtere eğlendiğim, az birbirlerini eğlendirsinler" diyerek karşıma çıkarıp, düşünce biçimimi sorgulatmasıyla, saygımı, minnetimi ve dostluk elimi sunmaktan keyif alıyor oluşumdan bahsedeceğim.

kuşağı kararmadan beyaz kalabilmiş azınlığın bir başka üyesine ulaşmış olmaktan mutluyum. kapısını kapattığı güveni azar azar hissediyor olmasından ve o kıtlıkta bile aynı safi yürekle bana çok anlamlı bir yardım teklifinde bulunmasından; "benim gibi" düşünüp davranmasından: bu sonuncusunu şu hayatta pek az gördüm. menfaatin alıp yürüdüğü bir dönemde hala böyle güzel insanlar var ya, insan daha güvende ve huzurlu hissediyor. her şey geçer gider, karakter kalır. eğer yoksa, çevresel ve toplumsal sıkıntıların akıntısında savrulur gidersiniz. ayakları yere sağlam basan kişi ateşte de yürür, suda da (sonuncusunu en son göndereceğiz). çözümü kaçmak değil, kabullenmek ve onu aşmaktır. değişmek değil, yaşadıklarından ders alıp yenilenmektir. hayatı, insanları ve en nihayet kendini tüketmek değil; fikir, duygu ve bireysel edinimlerinden damıttığı yaratılar üretmektir. farkındalıktır. teoride ortaya konan sosyolojik çözümleri gerçeklemiş insanları görmek ayrıca haklılığın deliliyle mutlu ediyor, deyip; deliler koğuşuma geri döneyim.

benivoli coniunctio animi maxima est cognatio. habita fides ipsam plerumque fidem obligat.
  • doğum günü kutlu olasıca mahlukat.
  • kendisinin genleri evimizde farklı bir jenerasyonda devam etmektedir. kedi sevgisi elmira zamanlarında kuyruklarından tutup sallamakken şimdi daha nezih bir hal almış, evimizde bazı kişiler tarafından maru olarak anılmaya başlamıştır.

değerlidir. hem kızım için hem benim için.
  • hangi diziyi yada filmi izleyeceğime, hangi kitabı okuyacağıma karar veren kişi.

kültür danışmanım gibi bişi.

küçükken bugs bunny e aşıktı bide. bilmeyenler için, uzun kulaklarınız yoksa şansınız yok bunun karşısında.
  • kendisine şu güzide resmi armağan etmek istiyorum, bi de şu şarkıyı. hem neşeli, ara ara da çok duygusal biri. güzel de bi kalbi var galiba, buradan öyle görünüyor. *
  • serseridir. nasıl ağlattı beni..

ablan kurban olsun sana
  • sözlüğe girdiğim her entryi kendisine yazıyorum zanneden , dünyanın merkezi. yok ona film önermişim, yok anımı anlatmışım, bişiler itiraf etmişim falan bir sürü fantastik şey.. bahçesinden yediği foseptikli domateslerden midir, evinde beslediği farelerden midir aklı bir gelip bir gidiyor zavallımın...
  • rahatlığıyla beni benden alan biri; uyanmak için saati 17'ye kurar mı yahu bir insan açsjklanşdsj
    dün çok eğlendirdi beni. hep istanbul'da olası, güleç yüzlü, enerjisi de çenesi de bol insan. müsaade edersen biz de bir çift laf edelim ama değil mi? aşdjlnaşdnjs severek izliyoruz; hiç!