• "davet et & kazan" olayından dolayı buraları yakında referans beleşçileriyle dolduracak olan servis.
  • yaptıkları işin maliyetini karşılayabilmek için ya ev sahibinden ciddi ücret talep edecekler ya da müşteriden. bu durumda çok müşteri bulamayacakları için bir süre sonra yavaş yavaş bu hizmetleri azaltıp standart emlakçı hizmetine dönmek zorunda kalacaklar.
    eve zarar veren müşterilere, ne gibi bir cezai yaptırımları olur, bunu uygulayabilir mi hiç sanmıyorum. isimlerini duyurmak için yeterli süreye ulaştıklarında,türkiye pazarında güvenilir hale geldiklerinde ve kazanamadıklarını farkettiklerinde mecburen farklı yöne evrilecekler.
    bu arada yapılmışı var (bkz: hemenkiralik.com)
  • yutupta haber izlerken çıkan reklama “bu ne neymiş yeaa” diyerek tıklayıp tanışmış olduğum şirketin websitesidir kendileri.

hali hazırda 6 aylık bir anlaşmam bulunmakla birlikte, sıcağı sıcağına 1 ay deneyimlediğim sürecin sonunda şaaaak diye gönderdikleri para ve detaylı rapor beni baya bi şaşırttı. raporda evimde kimler kaldı, ne kadar kaldı, ne kadar ödedi vs. gibi detaylar da var. daha da ilginci istediğim zaman evimde kalabileceğimi iddia ettiler kendileri. “acaba evime noluyo” diye gidip 1 gece kaldığımda “adamlar baya profesyonel abi, eve benden iyi bakmışlar” dedirtmeyi başardı.

gel gör ki yukarıdaki arkadaşın at gözlükleriyle yazdıklarından ötürü, ortamlarda "abi bu ülkede herkes memur kafalı yeaa bu ülkeden neden yuber,feysbuk cikmiyoo " dediğini duyar gibiyim. tabi çıkmaz lan sen gibiler oldukça, daha adamların yaptığı işi bilmiyosun hödük.
  • websitelerini inceledikten sonra yaptiklari isi anladigimda "tam da ihtiyacim olan sey" dedirtti. telefonlasma sonrasinda etilerdeki evimiz için gorusme saglayacagim firma. ahanda siteyi buraya bırakıyorum.
    missafir.com
  • haberim yoktu böyle bir organizasyondan, üstteki yazarlara mesaj attım ama kapalı (çaylağız ya:))
    neyse, deneyimleri öğrenmek isterim, icadiye kuzguncuktaki boğaz manzaralı dairemi bu şekilde değerlendirmek iyi olur, en avantajlı kısmı ise türkiye’ye geldiğim zamanlarda kalabilecek olmam, güzel bir uygulamaya benziyor
  • staj basvurusunda bulundugum start up. gorusmeye gittigimde ayakustu takım ile de tanisma firsati yakaladim. genç ve enerjik bir ekipler. kurucusu ile mülakatta tanıştım, bilgili ve çok da sıcakkanlı bir adam. sağlam bi akademik geçmişi var, yanlış değilsem 4 mastır yapmış (çüş!) ve ingiltere’de iyi bir şirkette yöneticilik yapmış. vizyonunları ve çalışanlarına verdikleri değer beni etkiledi. yakın zamanda hizli buyuyeceklerini düsünüyorum.
  • şu sıralar sağlık çalışanlarına evlerini açan fedakar startup o kadar büyük kuruluşlar varken kendilerinin böyle bir şey yapması ülke adına gerçekten umut verici. ilgili tweet'i aşağıya bırakıyorum ihtiyacı olan sağlık çalışanlarına ulaştırabilirsek en azından bir faydamız dokunmuş olur.

https://twitter.com/…key/status/1241448375624622082
  • yukarıda yazılan entry'deki kampanyayla haberdar olduğum start-up. yaptıkları kampanyayı takdir ediyorum, yolları açık olsun.
  • twitter üzerinde yaptıkları sosyal sorumluluk projesini görünce takdir etmek istediğim girişim, umarım bu yaklaşım birilerine örnek olur.
  • airbnb'den farki nedir bilemedigim olusum. hakkindaki entariler de viral gibi duruyor. iceri girdigimde missafirini sivazliyordu gibi.
hesabın var mı? giriş yap