şükela:  tümü | bugün
 • abd ve kanada'da çoğunlukla milli parklarda kaybolan avcı, çoluk çocuğu anlatan kitap serisi ve aynı isimde belgesel film. herşey emekli polis david paulides'in kaybolan insanları milli parklara sorması ve cevap alamamasıyla başlar. "freedom of information act" (abd'nin bilginin şeffaflığı kanunu) e dayanarak tekrar başvurur ve yeniden reddedilir. ardından david paulides konuyu araştırmaya başlayınca anormal olaylar ve vakalarla karşılaşır. kitapları seri halinde yayınlamış akabinde kickstarter'dan 156.000 dolar toplayıp bu parayla bir belgesel çekmiştir. izlenmesi tavsiye olunur. korkudan dona sıçırtan bir yapımdır. işin acı tarafı paulides, hiç bir zaman vakaları bir kişiye, canlıya veya kuruma bağlamamakta, sadece son derece akla yatmayan yüzlerce bulguyu peşpeşe dizmektedir (hiç "komple toorisi bunlaar" diye böğürtü olmasın bağlamında). özellikle çocuk kaybolmaları üzerine eğilen belgesel dudak uçuklatır.

  "hunters" kitabı avcılar üzerinedir. kaybolduktan sonra tüm arama ekiplerinin defalarca baktığı yerde bir süre sonra bulunan tüfeği kırık veya kayıp, kemerleri rulo edilmiş, cesedin yanına botları düzgünce konulmuş, cüzdanı ve parası yerli yerinde ve cesetleri parçalanmış yüzlerce avcının hikayesi "predator gerçek mi la?" dedirtir insana.

  bulunan cesetlerin ortak özelliği hep aynıdır, hava ne kadar soğuk olursa olsun soyunmuş ve ayakkabı, bot her neyse ayakta çoraplar da dahil olmak üzere çıkartılmıştır.

  çoğunlukla kaybolanlar yürüyemeycek kadar hasta veya yorgun bile olsa kayboldukları yerden çok uzakta da bulunmuştur. vaktiniz varsa okuyun kitapları. çooook acayip.

  not: alarmlı kilitli evlerden de kaybolan çocuk hikayeleri var ki silaha sarılma zamanı dedirtti bana.

  http://www.canammissing.com/